Mēs jums pastāstīsim, kas rozēm nepatīk un kādus kultūraugus labāk nesaudzēt to tuvumā.
Rozes – diezgan ātraudzīgi augi, kas prasa uzmanību un rūpes. Pieredzējuši dārzkopji saka, ka jauktie stādījumi – lieta ir divējāda. No vienas puses, blakus citiem augiem rozes mazāk slimo, no otras puses, izvēloties nepareizu “kaimiņu”, var zaudēt visu rožu dārzu.
Pastāstīsim, ko stādīt blakus rozēm un no kādiem floras pārstāvjiem labāk atteikties.
Sliktie rožu kaimiņi – aizliegto augu saraksts
Dažus augus labāk nestādīt blakus dārza karalienei. Iemesls ir tāds, ka šie augi konkurēs ar rozi par barības vielām un ūdeni, kā arī var būt bīstamu slimību vai kaitēkļu pārnēsātāji.
Atcerieties, kādi augi rozēm nepatīk:
– hortenzijas;
– tulpes;
– dālijas;
– īrisi;
– dienlilijas;
– papardes.
Arī dārznieki saka, ka rozes slikti jūtas vienā dobē ar sīpolpuķēm, tāpēc pat nejautājiet, vai blakus rozēm var stādīt lilijas – nē, nevar.
Kādus augus var stādīt blakus rozēm?
Izvēloties apkārtni tik kaprīzam ziedam, jāizvēlas tādi floras pārstāvji, kas neradīs pārāk lielu ēnu, neizraisīs slimību un kaitēkļu parādīšanos, kā arī neizrādīsies skaistāki par puķu dobes karalieni.
Ko var stādīt blakus rozēm:
– pelargonijas;
– petūnijas;
– atraitnītes;
– margrietiņas;
– kaķumētras;
– delfīnijas;
– vijolītes.
Kopā ar rozēm puķu dobē var stādīt arī noderīgus garšaugus – timiānu, lavandu, salviju, pelašķus vai piparmētras. Garšaugi ne tikai radīs apburošu kompozīciju uz vietas, bet arī pasargās maigo rozi no kukaiņu uzbrukumiem.
Vai blakus rozēm var stādīt peonijas?
Organizējot kopīgus stādījumus, jāprot noteikt dominējošos augus. Viens no tādiem piemēriem ir peonija – tā tāpat kā roze aktīvi attīstās, tai ir spēcīgas saknes un lieli ziedi.
Attiecīgi labāk ir izvēlēties mazāk agresīvus pavadoņus un nestāstīt rozi un peoniju blakus vienu otrai. Ja patiešām vēlaties šādu kaimiņos, tad novietojiet tos tālu vienu no otra, samazinot konkurences risku.
Vai krizantēmas var stādīt blakus rozēm?
Lai savā zemes gabalā izveidotu bagātīgi iekrāsotu apstādījumu, ņemiet vērā katra zieda īpašības. Pirmā atšķirība attiecas uz augsni – rozēm nepieciešama skābāka augsne nekā krizantēmām, tāpēc augsne būs jāpaskābina.
Otra lieta, par ko jādomā, ir laistīšanas grafiks. Rozes jāmitrina biežāk, bet krizantēmas var paciest sausuma periodus.
Nodrošiniet katram floras veidam piemērotus apstākļus, un jums būs krāšņa puķu dobe.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!
Ko stādīt blakus rozēm, lai atbaidītu kaitēkļus?
Labākais veids, kā mēslot rozes vasarā bez ķīmijas. Ziedēs ilgi un krāšņi!
Kā mēslot rozes, lai krāšņi ziedētu visu vasaru. + Vēl trīs padomi rožu kopšanai