Kāds laiks varētu būt oktobrī? Prognozē laika vērotājs Vilis Bukšs

01-10-2023

Foto – Pixabay

Oktobris ir lietus, pirmā sniega un rudens vēju mēnesis. Ja oktobris sākas ar siltu laiku, tad aiziet ar aukstu un otrādi, savā blogā raksta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Ko oktobris liecina par ziemu?

Ticējums saka: ja oktobris skaidrs, sauss, tad būs vējaina ziema. Ja oktobrī vēl siltas dienas, tad būs silti Ziemassvētki. Ja Veļu mēnesī daudz dienu ar miglu – ziema būs sniegaina. Jauks oktobris paredz agru un skaistu pavasari.

Laika apstākļi augusta (16.augusts) un septembra (6., 8., 21.septembris) nozīmīgajās dienās norāda, ka oktobris būs ar mainīgiem laikapstākļiem.

Mēneša pirmajā pusē, līdz Vecmiķelim (12.oktobris), saulainas dienas mīsies ar mākoņainām, kas atnesīs lielākoties nelielu un īslaicīgu lietu.

Temperatūra dienas laikā pārsvarā 13, 18 grādi. Dažās saulainās pēcpusdienās temperatūra var paaugstināties līdz plus 20, 21 grādam.

Kad kļūs vēsāks

Skaidrās bezvēja naktīs dažviet nelielas rudens salnas. Laikā līdz Vecajam Miķelim (12. oktobris) varētu būt arī vairāk vējainu dienu, bet kopumā laiks jauks un patīkams.

Oktobra vidū (ap 14.oktobri) dienas un naktis kļūs krietni vēsākas. Dienas pa daļai mākoņainas un temperatūra dienas laikā robežās no plus 7 līdz plus 12 grādiem.

Naktīs jau daudzviet rudens salnas un atsevišķās naktīs temperatūra var pazemināties līdz mīnus 1, mīnus 5 grādiem.Nokrišņi šajā laikā īslaicīgi un pārsvarā sauss. Tas būs laiks, kad nakts sals nokodīs pēdējos vasaras ziedus un debesīs būs dzirdamas aizlidojušo dzērvju pēdējās žēlīgās klaigas.

Oktobra otrajā pusē vairāk dienu ar brāzmainiem vējiem, nokrišņiem un iespējams, arī ar sniegu. Tie gan var būt sniega graudi gan arī slapjš sniegs.Ja temperatūra ap 20, 25. oktobri dienas laikā robežās no plus 10 līdz plus 15 grādiem, tad Veļu mēneša beigās vairs tikai plus 3, plus 8 grādi.

Naktīs sals līdz mīnus 5 grādiem un ceļi slideni. Šajā laikā varam sagaidīt arī pirmo nelielu sniegu.

Pagājušais salīdzinoši siltais augusts norāda uz vējainu Lietus mēnesi. Kopumā, sekojot norādēm dabā un nozīmīgajās laika zīmju dienās, oktobris rādās būt tuvu ilggadējiem vidējiem šī mēneša temperatūru rādījumiem un ar nokrišņiem tuvu normai.

Līdzīgi kā iepriekšējos mēnešos, arī oktobrī, nokrišņu sadalījums būs nevienmērīgs.

Tālāk sekojošais novembris varētu būt rudenīgi vēss un ar mazas ziemiņas vaibstiem mēneša otrajā pusē, īpaši Latvijas austrumos. Atbilstoši norādēm dabā, tad nākamā ziema rādās būt sniegaina un ar īslaicīgiem aukstuma viļņiem ziemas otrajā pusē.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Oktobra horoskops. Kuras dienas ietekmēs aptumsumu koridors?

Horoskops OKTOBRIM visām zodiaka zīmēm. Kur uzsmaidīs veiksme rudens vidū?

Dārzi darbi pēc mēness kalendāra OKTOBRĪ

Mēness kalendārs friziera apmeklējumam OKTOBRĪ. + Labvēlīgākās dienas oktobrī!

loading...