Kāds ir labākais veids, kā gulēt – zeķēs vai bez tām?

06-11-2023

Foto – Pixabay

Šķiet, ka tas nav nekas briesmīgs un pat labs, ja kājas ir siltas un gulēt jāiet zeķēs. Izrādās, ka tas tā nav: tautas medicīna un mūsdienu ārsti ir vienisprātis, ka naktī zeķes uzvilkt nav vēlams.

Savukārt citi, gluži pretēji – apgalvo, ka gulēšana zeķēs ir noderīga. Noskaidrosim, vai gulēt zeķēs ir kaitīgi, un, ja jā, tad kāpēc to nevajadzētu darīt.

Vai naktī var uzvilkt zeķes – ko saka tautas medicīna?

Ja ieklausāties senā tautas gudrībā, tad gulēt var tikai ar basām kājām. Mūsu senči ticēja, ka naktī tieši caur papēžiem ārā iznāk viss negatīvais, kas sakrājies dienas laikā.

Bet, ja kājās uzvelk zeķes, visa negatīvā enerģija paliek pie mums un sāk noārdīties no iekšienes – cilvēkam rodas dusmas, aizkaitināmība un citas nelabas sekas. Tāpēc naktī zeķes vienmēr tika novilktas.Vai ir nepieciešams gulēt zeķēs – ko domā ārsti?

Ārstu viedokļi dalās. Daži eksperti uzskata, ka, ja pirms gulētiešanas sasilda kājas, tad cilvēks ātrāk iemieg, mierīgāk guļ un rezultātā – labāk atpūšas. Arī ķīniešu medicīna iesaka naktī uzvilkt zeķes – tieši pretēji mūsu tautas medicīnai, tās neļaujot enerģijai izplūst no organisma un uzlabojot asinsriti.

Arī daži ārsti uzskata, ka aukstas kājas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nevar aizmigt. Atsaucoties uz pētniekiem, cilvēki, kas valkā zeķes, vidēji iemieg 7,5 minūtes ātrāk nekā cilvēki bez zeķēm, guļ 32 minūtes ilgāk nekā tie, kas zeķes nevalkā.Tomēr daži ārsti neiesaka valkāt zeķes, un šeit ir iemesli, kādēļ:

– zeķu elastīgā gumija var traucēt asinsriti – tas palielina asins recekļu veidošanās un trombozes risku;

– ja zeķes padara kājas karstas, tas var izraisīt sēnīšu infekcijas;

– sintētiskās zeķes var izraisīt ādas kairinājumu vai alerģisku reakciju.

Pamatojoties uz to, ārsti arī norāda, kam kategoriski nevajadzētu gulēt zeķēs:

– cilvēkiem ar apakšējo ekstremitāšu aterosklerozi – viņiem ir traucēta asinsrite, tas ir, asinis nenonāk līdz pēdām, un tāpēc samazinās pēdu ādas aizsargspējas, kā rezultātā var veidoties grūti ārstējamas sēnīšu infekcijas;

– cilvēkiem, kas slimo ar cukura diabētu – šī slimība bieži skar asinsvadus, un zeķu valkāšana naktī atkal var izraisīt neārstējamas infekcijas.

Lai naktī sasildītu kājas, ārsti iesaka pirms gulētiešanas sagatavot kontrastdušu: laistīt kājas pārmaiņus ar karstu un aukstu ūdeni. Ja jums naktī ir ļoti auksti, tad izvēlieties zeķes, kas izgatavotas no dabīgiem materiāliem un diegiem un bez stingras elastīgās lentes – tā nedrīkst atstāt pēdas uz ķermeņa.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Tests. Ko par tevi pastāsta gulēšanas poza? + Vēl pieci attēlu testi

Kā labam miegam palīdz gultasveļas krāsa un citas gudrības pret bezmiegu

Deviņas pazīmes, kas liecina – tev nepieciešama ārsta konsultācija par miega veselību

loading...