Kā visgardāk pagatavot lasi? Piecas izplatītas kļūdas, ko nepieļaut

12-05-2019

salati_lasis


Lai laša filejai piešķirtu izteiksmīgāku garšu, to pirms cepšanas ierīvē ar jebkurām zivs garšvielām. Lasis sader ar citronu, ķiploku, garšaugiem un pipariem. Bet pārāk daudz garšvielu var visu sabojāt!

Vienam ēdienam vislabāk izvēlēties 2-3 garšvielu veidus. Apsālīt zivi vajag tieši pirms cepšanas, jo sāls ātri izvelk no sulīgā mīkstuma mitrumu un sašķeļ vērtīgās olbaltumvielas.

Ādu noņemt vai ne?
Apcepot labāk ādu nenoņemt, jo tā ir barjera starp karsto pannas virsmu un maigo mīkstumu, kas tādējādi nepiedeg. Tāpēc vispirms lasi liek uz pannas ar ādu uz leju, bet pēc 5 minūtēm var pagriezt zivi uz otru pusi, paturot vēl 2 minūtes. Tāds triks ļaus pagatavot to sulīgu, kā arī apetītlīgi zeltainu ārpusē un pasakaini maigu iekšpusē.

Kāpēc vajadzīgs ūdens vai vīns?
Lai pagatavotu laša fileju, kas burtiski kūst mutē, pāris minūtes pēc tam, kad tā apgriezta uz otru pusi, pievieno 50 ml ūdens vai sausa baltvīna, samazina uguni līdz mazai un gatavo vēl 5 minūtes. Svarīgu uzreiz uzlikt vāku, lai šņācošais tvaika mākonis palīdzētu pagatavot lielisku zivs fileju.

Kādā karstumā gatavo lasi?
Visiem lašveidīgajiem ir ļoti maiga tekstūra, tāpēc pirms likt uz tās zivi jebkuru virsmu kārtīgi jāsakarsē uz liela karstuma, bet pēc tam to samazina līdz vidējai. Tādējādi labi pagatavosies un nepiedegs.

Termiskās apstrādes laiks
Nedrīkst zivi pārturēt uz uguns, citādi gaļa kļūs sausa un kārtaina. Protams, termiskās apstrādes laiks atkarīgs no gabala lieluma, bet laikam tomēr nevajadzētu pārsniegt 15 minūtes.

loading...

1 Comment

  1. bfass 13.05.2019 at 11:27 - Atbildēt

    Jus vаrаt maksаt par 45% mazак par еlеktroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – http://bit.do/mklat Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!