Kā viegli panākt, lai jaundzimušais noguļ visu nakti? Ineses Ziņģītes padomi

29-05-2019

zingite

Lielākā jauno vecāku problēma bieži ir mazuļa mošanās un ēdināšana naktī. Kā izveidot pareizu jaundzimušā dienas režīmu, grāmatā “Aug cilvēks” stāsta veselīga dzīvesveida eksperte Inese Ziņģīte.

VAIRĀK LASI INESES ZIŅĢĪTES GRĀMATĀ “AUG CILVĒKS”!

Screenshot_549

Kamēr zīdainītis bija pavisam maziņš, katru vakaru viņu peldinājām vannā, un nereti tas izvērsās par veselu rituālu un tik lielu ņemšanos, ka mazulis tā nogura, ka par zīšanu nebija ko domāt.

Tāpēc bērns ir jāvanno ne vēlāk kā deviņos vakarā, lai pagūtu atpūsties līdz pēdējai ēdienreizei pusdivpadsmitos un naktī pamostos pēc iespējas retāk.

Vecāki varēs mierīgi gulēt līdz sešiem rītā.

Diemžēl nereti viss notiek otrādi: vispirms ģimene pagatavo un ietur kārtīgas vakariņas, kāds nodarbojas ar bērnu, visi kopā skatās televīziju, dara citas vakara lietas un tad vienpadsmitos vakarā vanno mazuli.

Tāds režīms nozīmē t ikai to, ka divos naktī izsalkušais mazulis būs pamodies un prasīs ēst.

Režīms ir izjaukts jeb, pareizāk sakot, nemaz nav izveidots tāds, kāds būtu optimāli piemērots gan bērnam, gan vecākiem.

Otra kļūda, kas saistīta ar šādu dienas režīmu: no miega nupat pamodies mazulis ēdīs ļoti maz, kas nozīmē, ka jau pēc neilga laika, stundas vai pusotras, atkal būs izsalcis, jo naktī bērns krūti neizēd nekad. Un tad vecāki sāk likt mazo sev pa vidu…

loading...

2 Comments

  1. Aija 29.05.2019 at 14:23 - Atbildēt

    Atļaušos nepiekrist. Mēs darījām līdzīgi kā aprakstīts minētajā situācijā un vannojām ap tiem deviņiem, bet vienalga mazais modās kā pēc pulksteņa ik 3h. Tā kā viņš krūti neņēma un man nācās savu pienu atslaukt un dot no pudelītes, tad arī zinu, ka arī naktī kārtīgi izēda visu pienu, ko piedāvāju, un viienalga modas kā pulkstentiņš. Katrs bērns ir citādāks un viena “recepte” neder visiem bērniem, lai kā to gribētos.

  2. Serf 30.05.2019 at 01:16 - Atbildēt

    Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/electrolv Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!s