Kā rīkoties, lai sāls uz ielām “neapēd” apavus?

11-12-2017

2-63

Kailsalā un sniegotā ziemā komunālie dienesti dāsni kaisa ietves ar krietni sālītām smiltīm, lai veicinātu ledus kušanu un mazinātu traumu gūšanas risku. Sniega un sāls putra ne tikai apgrūtina pārvietošanos, bet arī sarežģī apavu kopšanu, kad beidzot esam pārbriduši mājās.

Sāls saēd jebkuru dabīgu materiālu. Izžūstot sniega šļura atstāj uz apaviem neglītus sāls nosēdumus, kurus notīrīt ir ļoti grūti, īpaši no zamša. Pastāstīsim, kā notīrīt sāli no apaviem, lai mīļākie zābaciņi kalpotu ilgāk.

0-19

Kā notīrīt sāli no apaviem
1. Ienākot telpās, ādas apavus uzreiz noskalo ar siltu, bet ne karstu ūdeni. Pēc tam aptin sasmērētās vietas ar papīra dvieli vai tualetes papīru un atstāj zābakus izžūt. Sāls, kas žūstot parādīsies uz apaviem, iesūksies papīrā. Izžuvušos zābakus iezied ar bērnu krēmu.

2. Notīrīt sāls traipus no ādas apaviem palīdz 9% etiķa šķīdums. Sajauc to ar ūdeni proporcijās 3:1 un ierīvē netīrās vietas ar šo maisījumu.

3. Rīcineļļa ir populārs tautas līdzeklis cīņai pret sāls plankumiem. Notīrītus un izžāvētus apavus norīvē ar eļļā samērcētu lupatiņu. Ja baltie plankumi neizzūd, atkārto procedūru vēlreiz. Pēc tam zamša apavus nobirstē ar sausu apavu suku.

4. Zamša apavi izskatās efektīgi, bet arī kopt tos ir sarežģītāk. Lai tos notīrītu, sakarsē katliņā ūdeni un zābakus kādu laiciņu paturi virs tvaikiem.

5. Tīrīšanas līdzeklis zamšam un nubukam. Sajauc 1 ēdamkaroti ožamā spirta ar 1 ēdamkaroti silta ūdens. Samērcē sūklīti šajā šķīdumā un rūpīgi notīri sasmērētās vietas. Kad virsma nožuvusi, apstrādā apavus ar speciālu gumijas birstīti, kas paredzēta zamšādai.

6. Kad apavi atkal izskatās lieliski un sāls nosēdumi notīrīti, apstrādā tos ar īpašu pretmitruma līdzekli, vēlams, apavu krāsā. Tas palīdzēs izlīdzināt krāsu un izveidos plēvīti aizsardzībai pret mitrumu.

loading...

1 Comment

  1. Talibs 12.12.2017 at 00:56 - Atbildēt

    Vicijas apavu kremu sajauc ar nivejas rokas kremu.Tas ir ādas apaviem domāta,,smēre,,.