Kā pareizi veidot “naudas kociņa” formu? Augsne, apgriešana, laistīšana

05-11-2019

formirovat-denezhnoe-derevo-1

Daudziem mājās ir naudas koks jeb krasula, bet ne vienmēr tas izaug tik skaists, kā mums gribētos.

Lasi tālāk un uzzini, kā pareizi veidot tā formu. Audzēšanas kļūdu dēļ tas stiepjas garumā, bet lapiņas paliek tikai virsotnē.

Diemžēl pilsētas dzīvoklī grūti radīt krasulai labvēlīgus apstākļus, tāpēc kociņš noteikti jāveido jau no laika, kad tas ir pavisam mazs.

Pirmā kļūda, ko pieļauj daudzi – nepareiza podiņa izvēle. Ja ir daudz zemes, galvenā sakne tiecas uz leju, bet pats augs – uz augšu, kas padara to tievu un vārgu. Ja augs bijis lielā podā, pārstādi to mazā un plakanā traukā.

Naudas koka augsni jāveido uz pusēm ar smiltīm un smalku granti. To var viegli nopirkt ziedu veikalos.

Ja pārstādot ievēroji, ka auga sakne ir ļoti izaugusi garumā, to nedaudz saīsina ar šķērēm tā, lai tas labi iegultos jaunā podiņā.

Naudas koku nav pārmērīgi jālaista, tomēr tas jādara bieži. Bagātīgi laistot, podā var sastāties ūdens, un auga saknes sākt pūt.

Ja naudas koks ir mazs un vēl nav sācis veidot zarus (optimālais augstums 15 centimetri), nogriez 2 mazas augšējās lapiņas vai vairāk, bet tikai tā, lai zara galā paliktu 2 lielas lapas.

Vēlāk šajā vietā izveidosies zarojums (uzreiz 2 lapu pāri). Ja tā nenotiek un būs tikai viens pāris, nokniebj to vēlreiz.

Sākt formēt naudas koku var arī vēlāk. Pat ja tas jau izaudzis liels, var veicināt zaru veidošanos, bet nokniebšanas vietās veidosies putiņas, tāpēc pie formēšanas labāk ķerties laikus un noņemt tikai augšējās lapiņas tur, kur, tavuprāt, varētu būt zars.

Krasula ir ļoti dzīvīgs augs. Tas neprasa īpašu kopšanu un bez problēmām pārcietīs pat ilgāku nelaistīšanu. To ir viegli arī pavairot. Vienkārši ieliec ūdenī nelielu zariņu, un pēc dažām dienām tam parādīsies saknītes.

Mēģini veidot naudas koku, un pēc kāda laika tevi patīkami pārsteigs rezultāti. Un, iespējams, šo jauko augu audzēšana kļūs par tavu jauno vaļasprieku!

LASI VAIRĀK – APBRĪNOJAMS ISTABAS AUGS, PALĪDZ PRET DAUDZĀM KAITĒM

loading...