Kā noteikt viltotu medu? Noteikti izlasi, tas jāzina katram!

26-11-2017

snimok-ekrana-2016-12-04-v-12-35-44-696x360

Pārdošanā nereti nonāk ne tikai īsts bišu vākums, bet arī viltots medus. Un nepavisam nav svarīgi, vai tas iegādāts veikalā, vai pie šķietami superekoloģisku bišu produktu pārdevēja kādā tirdziņā. Diemžēl fakts, ka naudas dēļ daudzi gatavi uz nelietībām un pat citu cilvēku veselības bojāšanu.

Lai saķīmiķotu neīsto medu, lietā tiek liktas dažādas šaubīgas kvalitātes sastāvdaļas. Tāpēc tam, kurš patiešām rūpējas par savu un ģimenes veselību, jāzina, kā pareizi izraudzīties medu. Portāls Dzīvei.lv palīdzēs tikt skaidrībā! Lūk, vairāki paņēmieni, kā var atpazīt viltotu medu.

snimok-ekrana-2016-12-04-v-12-35-44-696x360

Kā atšķirt dabīgu medu no viltojuma

Pagaršo!
Dabīgajam medum bez saldās garšas noteikti ir arī nedaudz asa piegarša, tam jārada kņudoša sajūta kaklā. Ja pērc medu tirgū, noteikti to nogaršo!

Pasmaržo!
Medu noteikti arī jāpasmaržo – tam jābūt maigai ziedu smaržai. Viltotam medum bieži smaržas nav, vai arī tā ir pārāk spēcīga un uzmācīga.

Apskati!
Arī krāsai jāpievērš uzmanība. Nedabīgi gaiss medus izdodas tad, ja bites piebaro ar cukura sīrupu vai melasi. No tāda produkta organismam nebūs nekāda labuma!

Kāds ir dabīgs medus?
Ja medus ir dabīgs un “nobriedis”, to paņemot ar karoti un pagrozot to, tas tīsies kārtām kā lente. Ja medus no karotes pil ar pilieniem, tādu labāk nepirkt.

Izkausē karoti medus glāzē ūdens. Ūdens kļūs nedzidrs, bet bez nosēdumiem. Ja medū ir nevēlami piemaisījumi, nosēdumi paliks vienmēr.

Lai noteiktu, vai medum gadījumā nav pievienoti milti vai ciete, ūdenim, kurā izšķīdināts medus, pievieno pilienu joda. Ja šķīdums kļūst zils, tātad šīs piedevas ir pievienotas.

Vēl viens veids: var pievienot nedaudz etiķa esences. Ja medus sāk burbuļot, tātad tajā ir krīta piejaukums.

Vēl kāda gudrība: uzpilini pilienu medus uz sērkociņa gala un aizdedzini. Ja medus uzliesmo, tātad tas ir dabīgs!

Ja tev šis raksts šķita noderīgs, dalies arī ar draugiem!

loading...

1 Comment

  1. Anonymous 26.01.2017 at 22:14 - Atbildēt

    .