Kā laistīt dārzu lielā tveicē? Dārzkopju padomi, kā nepazaudēt ražu

16-07-2023

Foto – Pixabay


Pastāstīsim, kā un ar ko laistīt dārzeņu dārzu, lai iegūtu labu ražu pat tad, kad laiks ir īpaši tveicīgs un daudzi dārzi izkalst.

Pilnīgi visi dārzeņu audzētāji, stādot sēklas un stādus dobēs, vēlas, lai viņu darbs nestu lieliskus augļus. Tomēr ne vienmēr tas tā ir – tikai retais, pat pieredzējis dārznieks, zina, cik bieži pēc sējas sakņu dārzu laistīt, un tādēļ viņi zaudē līdz pat pusei ražas.

Cik bieži laistīt sakņu dārza augus – grafiks un noteikumi

Tieši no tā, cik daudz un kvalitatīvi dārzeņu dārzs tiek apgādāts ar mitrumu, ir atkarīgs galarezultāts – vai jūsu augi labi attīstīsies un dos lielisku ražu, vai arī tie kļūs par kaitēkļu upuriem, sniegs mazu ražu vai vispār aizies bojā.

Vairāki laistīšanas veidi:

– stādīšanas un pēcstādīšanas – palīdz augam ātrāk iesakņoties pēc iestādīšanas;

– pamata – lai papildinātu mitruma daudzumu;

– barošana – mēslošanai;

– atsvaidzinoša – ja ārā ir ļoti karsts;

– pret sasalšanu – samazina augu apsaldēšanas risku.Visas šīs metodes vēlams kombinēt savā starpā, lai visi iestādītie kultūraugi saņemtu nepieciešamo ūdens daudzumu.

Nav konkrētas atbildes uz jautājumu: “Cik bieži laistīt dārzeņu stādus?” – laistīšanas grafiks ir atkarīgs no jūsu apvidus klimatiskajām īpatnībām, iestādīto dārzeņu veida un jūsu iespējām. Vispārējais ieteikums ir laistīt reizi 2-3 dienās āra augus un divreiz dienā siltumnīcas augus.

Kāpēc nedrīkst laistīt sakņu dārzu karstumā – aizmirstiet par to!

Iesācēji dārzeņu, garšaugu un ogu audzēšanā nezina, pie kādas gaisa temperatūras var laistīt dārzeņu dārzu. Daudzi tam pat nepievērš uzmanību – mitrina tad, kad tas ir ērti. Patiesībā šāda pieeja ir saistīta ar katastrofu – karstumā mitrums, nokļūstot uz augu lapām un augļiem, iztvaiko pārāk ātri, stāds piedzīvo stresu. Turklāt mitruma piliens var kļūt par lēcu, caur kuru saules stari apdedzina lapu.

Svarīgi ir arī saprast, vai var laistīt dārzu aukstā laikā – noteikti jā, bet, ja ārā temperatūra nav zemāka par 15 grādiem. Kopumā optimālākais laiks augiem ir agri no rīta un vēlu vakarā, kad ārā ir vēsāks. Šajās stundās stāds uzsūks tik daudz mitruma, cik tam nepieciešams, neriskējot ar tā attīstību.

Noderīgs padoms: neatlieciet laistīšanu uz ļoti vēlu vakaru, pretējā gadījumā augsnē esošajam ūdenim naktī nebūs laika izžūt un uz tās veidosies sēnīte.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Zemenes dobē kalst vai bojājas? Izmanto šos padomus!

Kāpēc gurķiem un tomātiem garšo citronskābe? + Vēl pieci audzētāju padomi

Kolorādo vaboles baidās no šiem augiem kā no uguns – stādiet tos sakņudārzā

1 komentārs

  1. Glory Fred 16.07.2023 8:02 pm - Atbildēt

    Es vēlētos jūs visus ieteikt uzticamam un patiesam privātā aizdevuma aizdevējam, kurš apstiprināja manu aizdevumu tikai dažu stundu laikā pēc tik daudziem neveiksmīgiem mēģinājumiem saņemt aizdevumu, es biju pārsteigts un priecīgs, ka privātais aizdevējs mani izglāba un piedāvāja aizdevums ar 2% procentu likmi, sazinieties ar viņu tagad, ja jums ir nepieciešams steidzams aizdevums E-pasts: christywalton355@gmail.com