Kā kopt orhideju, kad tā noziedējusi?

11-01-2021

orhideja1


Orhidejas ziedēšanas periods ir no pieciem līdz 12 mēnešiem. Kad ziedi nokaltuši, nevajag uzreiz nogriezt kātu. Jāpārliecinās, ka orhideja patiešām beigusi ziedēt. Tāpēc ziedkātu rūpīgi apskata – ja ir zaļš galiņš, iespējams, parādīsies vēl kādi pumpuri.

Ja ziedkāts nodzeltējis un sācis nokalst, ziedēšana beigusies. Bet augs no zieda zara turpina saņemt barības vielas, tāpēc to nogriež pēc pilnīgas nokalšanas.

Griezumu parasti izdara, atstājot trīs apakšējos pumpurus, “celmiņam” jābūt ne īsākam par diviem centimetriem. Vasarā uz ziedkāta var parādīties jauna atvasīte, ar kuras palīdzību augu pavairo.Pavairošanai atvasīti atstāj uz stiebra aptuveni sešus mēnešus, kamēr izaugušas saknītes un divas lapiņas. Falenopsis uz katra ziedkāta var attīstīt divas trīs atvases.

Pārējā ziņā auga kopšana pēc ziedēšanas īpaši neatšķiras no citiem periodiem.

Miera periodā piebarošanu var samazināt līdz vienai reizei mēnesī. Ja augsne pēc laistīšanas ātri izžūst, bet no podiņa apakšās lien ārā saknes, orhideju nepieciešams pārstādīt. Piemērotākais brīdis tam ir tieši pēc noziedēšanas.

Pirms pārstādīšanas augu bagātīgi aplaista, rūpīgi izņem no podiņa. Saknes atpiņķerēt nevajag.

Nomelnējušos un nokaltušos sakņu gabalus nogriež. Augsnes maisījumu var iepriekš izkarsēt, lai atbrīvotos no iespējamiem kaitēkļiem.

Lai izveidotu drenāžu, podiņa apakšā saliek akmens šķembas. Jaunajā augsnē orhideju liek tai pašā līmenī, kādā tā auga iepriekš. Pēc iestādīšanas laistīšana nav vajadzīga, bet var apsmidzināt.

Miera periods ilgst no trīs līdz sešiem mēnešiem, pēc tam parādās jaunas ziedkopas, un augs atkal uzzied.

Radīt tam piemērotus apstākļus nemaz nav grūti. Labi kopta orhideja priecēs ar ziediem gandrīz visu gadu!

LASI VAIRĀK: KĀ KOPT ORHIDEJAS, LAI BIEŽĀK ZIEDĒTU?

loading...