Kā kopt naudas koku ziemā? Noderīgi padomi šī auga kopšanai

19-01-2024

Ekrānuzņēmums

Naudas koks ir uz manas virtuves palodzes jau apmēram astoņus gadus. Es to saņēmu kā dāvanu no mātesmātes. Tomēr savu mīļāko telpaugu esmu redzējusi ziedam tikai pāris reizes. Šoziem nolēmu mainīt situāciju, pievēršot uzmanību naudas koka kopšanai.

Lieki piebilst, ka katram augam ir nepieciešamas īpašas rūpes. Naudas koks nav izņēmums. Lai gan tas tiek uzskatīts par diezgan nepretenciozu, svarīgi ņemt vērā tā dabiskās vajadzības. Kādas īpašas rūpes ziemas periodā nepieciešamas naudas kokam, pastāstīšu turpmāk.




– Mērena laistīšana, nepārlaistot augsni;

– daudz gaismas (ja nepieciešams, izmantojiet lampu);

– atpūtas režīma ievērošana (temperatūras pazemināšana ziemas miegam);

– mitruma normu ievērošana.

Ziemas periods naudas kokam ir atpūtas laiks. Līdz ar to tiek samazinātas iepriekš veiktās aktīvās kopšanas procedūras un samazināti galvenie rādītāji, kas nodrošina auga dzīvotspēju.



Kā ievadīt naudas koku miera režīmā

Sākam ar temperatūras un mitruma samazināšanu. Īpašu uzmanību pievērsiet pēdējam punktam. Ziemā mēs aktīvi izmantojam apkuri, kuras dēļ lielākā daļa augu mājā izžūst. Gadās arī, ka šajā laikā puķu audzētāji ar labiem nodomiem aktīvi mitrina gaisu. Cenšoties novērst izžūšanu, viņi izraisa pretēju auga reakciju.

Nedrīkst likt naudas koku apkures ierīču tuvumā.

Gaisa temperatūrai telpā, kurā atrodas naudas koks jeb krasula, jābūt aptuveni +12 °C. Ja ziedu var pārvietot, saglabājot pārējos kopšanas kritērijus atbilstošā līmenī – pazeminiet temperatūru līdz +5 ° C.

Apgaismojumam jābūt izkliedētam un ilgstošam. Novietojiet naudas koku pie loga, kas vērsts uz dienvidiem vai dienvidaustrumiem.

Kā laistīt naudas koku ziemā

Atšķirībā no aktīvā pavasara perioda naudas koku laista galvenokārt rudenī un ziemā, pirms procedūras pārbaudot augsnes maisījumu. Šajā periodā auga dzīvības funkcijas ir samazinātas, iekštelpu mikroklimats neveicina aktīvu darbu. Tāpēc liels mitruma daudzums var izraisīt auga bojāeju.

Ziemā tas jālaista līdz divām reizēm nedēļā, pirms tam pārbaudot augsnes maisījuma stāvokli.

Taču svarīgi ir arī nepārkaltēt ziedu. Ievērojiet zelta vidusceļu: pirms laistīšanas augsne ir nedaudz samitrināta un 2 cm izžāvēta.



Vai ziemā nepieciešams barot naudas koku

Ziemas periodā naudas koku nav nepieciešams barot ar minerālmēsliem. Aktīvais barošanas laiks – pavasaris un vasara. Augs ziemā atveseļojas un gatavojas jaunajai sezonai.

Mēslojuma recepte

Lai paši pagatavotu ziemas mēslojumu tauriņziežam, jums būs nepieciešams parasts raugs briketēs. Uz to bāzes pagatavots šķīdums sniegs labu rezultātu. Lai to izdarītu, atšķaidiet 10 g rauga un nedaudz cukura 2 litros ūdens. Pietiks ar 1 tējkaroti. Sastāvdaļas rūpīgi samaisa un atstāj uz nakti ievilkties. Pēc tam šo šķīdumu uzlej uz naudas koka.

Barošanu ar raugu var veikt reizi 2 nedēļās. Ja šķidruma paliek nedaudz vairāk, uzlejiet to arī citiem istabas augiem. Ticiet man, fikuss dziedās vai, pareizāk sakot, ziedēs no laimes!



LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Naudas koks – apbrīnojams istabas augs, kas palīdz pret daudzām kaitēm

Naudas koks piesaista mājai labklājību. Tomēr pret to jāizturas piesardzīgi!

Naudas koks – iemīļots, bet var būt bīstams. Neturi to guļamistabā!