Kā izcept ideālu biskvītu? Konditora padomi un receptes

15-04-2020

biskvits1

Kuram gan nesaskrien siekalas mutē, redzot gabaliņu maiga un gaisīga biskvīta?

Biskvīta mīklu izmanto kūciņu, pārlietu pīrāgu, rulešu veidošanai un, protams, tas ir gards arī tāpat vien, bez krēma un pildījuma.

Tātad – konditorejas mīkla no olām, cukura un miltiem. Šķietami nekā sarežģīta, bet tomēr ir daži noslēpumi, lai tas izdotos tieši tāds, kā iecerēts.

Padalīsimies ar jums, lasītāji, šajos padomos!

Noteikti jāievēro pareizas sastāvdaļu proporcijas. Iesakām šādas: 6 olas, 1 glāze cukura, šķipsniņa sodas vai 0,5 tējkarotes cepamā pulvera.

Pirms olu pārsišanas tās 10-15 minūtes jāpatur ledusskapī – tām jābūt labi atvēsinātām.

Olas sakuļ dziļā bļodā ar mikseri, izvēloties augstu ātruma režīmu. Slotiņai “jāiet” tikai pa virspusi, to nedrīkst nolaist līdz trauka apakšai.

Kad olu masa kļuvusi 4-5 reizes lielāka aojomā, nelielām porcijām sāk pievienot cukuru.



Izslēdz mikseri un pieber izsijātus miltus, samaisa ar karoti, pievieno sodu vai cepamo pulveri. Daži kulināri iesaka dzēst sodu ar etiķi vai citronskābi, pēc kārtas pievienojot šīs sastāvdaļas mīklai (nesajaucot iepriekš karotē).

Cepamo formu izklāj ar pergamentu un iekaisa nedaudz miltus, tad ielej biskvīta mīklu.

Formu ar mīklu liek jau sakarsētā cepeškrāsnī, un cep temperatūrā, ne augstākā par 180 grādiem.

Ja biskvīta maliņas kļūst brūnas, bet vidus vēl ir šķidrs, pakāpeniski samazina karstumu.

biskvits2

Biskvīts būs gatavs aptuveni pēc 45 minūtēm, gatavošanas laiks atkarīgs no formas diametra.

Cepšanas laikā cepeškrāsns durtiņas labāk neatvērt: biskvīts var sakristies. Ja nepieciešams, durtiņas tikai nedaudz paver.

Gatavam biskvītam ļauj atdzist tieši formā, pēc tam izņem.

biskvits3

Prasme izcept gaisīgu biskvītu – viena no svarīgām katras saimnieces prasmēm. No biskvīta var pagatavot īstu šedevru, pievienojot riekstus, bet vēlāk pārklājot ar krēmu vai ieliekot pildījumu – ievārījumu vai svaigas ogas. Fantāziju te nevajag ierobežot!

IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS RECEPTES

!Desmit viltībiņas, kā izcept patiesi gaisīgu un gardu biskvītu

“Viedā kūka”: biskvīts, kas cepot pats sadalās plātnēs un pildījumā

Klasiskais biskvīts. Vieglais variants tievētājiem

9 komentāru

  1. Zaiga 16.02.2017 5:02 pm - Atbildēt

    Kādas aplamības te rakstiet!!! Lielie padomdevēji. Kas tā par cukurmaizi. Uz 6 olām tik daudz cukurs! Un kur tad milti izpalika pie proporcijām? Ar karoti tik labi neizmaisīs, ar lāpstiņu ideāli. Biskvītam cukuru glāzēs nemēra. Jebkurai saimniecei mājās ir jābūt svariem, ja cep kūkas. Ja ņem 4 olas, tad cukurs 100g, milti 100g. Ja 8 olas, cukurs 200g, milti 200g.
    Muļķības te sarakstījuši.

    • Luna 20.08.2017 7:24 pm - Atbildēt

      Es arī esmu izbrīnīta – gan par cukura daudzumu, gan par miltu “neesamību”, gan par sodas (cepampulvēra”) klātesamību… viss ir aplam!

  2. Inga 16.02.2017 10:13 pm - Atbildēt

    Es lieku uz 1 olu 1 ēdamkaroti cukura un tikpat miltus. Nelieku ne sodu, ne cepamo pulveri. Sakuļ olas+cukuru biezā masā un pieliek izsijātus miltus un viegli iemaisa. Pārējais tāpat kā receptē. Biskvītu var cept vienu biezu vai kārtas atsevišķi cik biezas grib. Lai labi izdodas!

  3. ... 22.02.2017 5:02 pm - Atbildēt

    Tortes biskvitā sodu neliek.Te ir cits knifiņš,lai biskvits butu gaisigs.Jāputo olu dzelt.atsevišķi no baltumiem un velams putot ar roku ne ar kombainiem.

  4. Alise 22.02.2017 8:47 pm - Atbildēt

    Zaiga- jau pāris gadus cepu biskvīta mīklu mājās, bet es uz 4 olām lieku GLĀZI miltus un GLĀZI cukura. Nekāda cukurmaize nesanāk, bet ideāls biskvīts tortēm, ruletēm u.c. Šo recepti aizguvu no saimnieces, kura jau vairāk kā 40 gadus cep tortes uz pasūtījumu, piekritēju ir daudz.
    … – var putot atsevišķi. Tas sauksies aukstais paņēmiens, bet tā pat var putot arī kopā dzeltenumu ar baltumu, bet tādā gadījumā to labāk darīt siltā ūdens peldē (līdz 40 grādu temperatūrai), tad arī sanāks tik pat viegls un gaisīgs biskvīts. 🙂

  5. Iuze 23.02.2017 8:35 am - Atbildēt

    Piekrītu. Zaigai. Un.., putots kopā tas nekad nesanāk tik gaisīgs kā atsevišķi putots. Varbūt tāpēc arī ir vajadzība likt sodu klāt…, bet sodu biskvītam normālā situācijā klāt neliek Un.. Gaumes arī ir dažādas, jeb spēja izvērtēt, novērtēt adekvāti produkta kvalitāti. . dažreiz šķiet, ka tās radikāli atšķiras. Jeb ēdot kūku, it kā saka, ka “jā, ļoti garšīga”, bet kūkas gabals lielākai daļai no ēdājiem paliek uz šķīvja… Nu, tad var spriest paši, cik “garšīga”. Pēc manis ceptām kūkām pusēsti gabali pa šķīvīšiem nemētājas, un lielākā daļa vēlas papildporcijas.. Bet nu. Tas tā. 🙂

  6. Iuze 23.02.2017 8:43 am - Atbildēt

    Bet nu, tā saucamie, šeit aprakstītie padomi, tiešām galīgi garām, ja teksts sākas ar teikumu, ka galvenais ievērot sastāvdaļas, proporcijas, un milti vispār aizmirsti Šķiet, ka recepti pierakstījis cilvēks, kas nekad pats neko nav gatavojos, par biskvītu pat nerunājot. Vai arī rakstījis ne iedziļināties, kas arī to nozīmē – ka īsti virtuves lietās neorientējas 🙂

  7. Aga 04.12.2017 10:11 pm - Atbildēt

    Es uz 6 olām lieku 3 ēdamkarotes miltus un pirms putošanas olas liek siltā ūdenī, sanāk garšīgi.

  8. Sana 14.06.2019 6:31 pm - Atbildēt

    Izmeğinaju śo recepti,nekas nesanaca mikla ka gumija.