Kā izaudzēt mikrozaļumus bez augsnes? + Vēl trīs idejas ātrākai pavasara sagaidīšanai

02-02-2024

Ekrānuzņēmums

Mikrozaļumi ir vitamīnu un mikroelementu koncentrāts. Tas satur 40 reižu vairāk derīgo vielu nekā pieaugušais augs. Tāpēc mikrozaļumu audzēšana pašu rokām ir kļuvusi ļoti populāra. Vai vēlaties, lai uz jūsu palodzes būtu šāds superprodukts? Tad sapratīsim, kā izaudzēt mikrozaļumus bez zemes mājās.

Šodien mēs runāsim par zirņu dzinumiem. Šis mikrozaļumu veids palīdz mazināt tūsku un normalizēt nieru darbību. Tāpat jaunie zirņu dzinumi veicina toksīnu un toksīnu izvadīšanu no organisma, samazinot asins recekļu veidošanās risku.



Mikrozaļumu audzēšana bez zemes: soli pa solim

Pirmais solis

Vispirms ņemam zirņus. Labi noskalojam. Atstājam uz nakti mērcēšanai ūdenī. Pēc tam sākam gatavot traukus mikrozaļumu audzēšanai. Pārgriež vairākus putuplasta traukus uz pusēm. Trauki ir gatavi. Tad nesagriezto putuplasta trauku apakšējās daļās izdara lielu skaitu caurumu.

Otrais solis

Ieliekam sagrieztajās pusēs (bez caurumiem) plastmasas pudeļu vāciņus. Tie kalpos kā balsts. Ielejam traukā ūdeni.

Uz vākiem uzliek veselus traukus ar caurumiem apakšdaļā. Piepildiet tos ar iepriekš iemērktiem zirņiem. Aizveriet putuplasta traukus ar vākiem. Jau pēc 24 stundām varēsiet redzēt, kā zirņi dīgst.




Trešais posms

Zirņus mazgā 2 reizes dienā ar krāna ūdeni. Tā kā konteineros ir caurumi, to izdarīt būs ļoti viegli. Pēc 3 dienām jau sāks parādīties zaļi dzinumi.

Pēc tam jūs varat audzēt mikrozaļumus ar atvērtu vāku. Neaizmirstiet regulāri mainīt paplātēs ielejamo ūdeni un apsmidzināt jaunos dzinumus.

Pēc nedēļas (augstākais, 8 dienām) zirņu dzinumus jau var lietot uzturā.

Mikrozaļumi kalpos kā lielisks papildinājums ātrām uzkodām un veselīgām brokastīm. Turklāt tik īsā laikā tie nebūs paspējuši uzsūkt kaitīgās vielas no apkārtējās vides. Tāpēc šādi vitamīnu dīgsti būs ļoti noderīgi organismam.



LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Darbi ar augiem dārzā un uz palodzes decembrī. To ir vairāk nekā domāji!

Lauru kociņš uz palodzes. Noplūc lapiņu, piemet zupai!

Kā audzēt piparmētras uz palodzes. Vitamīni, tēja, smarža vienmēr pie rokas!

Divas metodes lociņu audzēšanai uz palodzes: “paklājiņš” un maisiņā