Pelargonija iekštelpās vai dārzā – populārs augs, ko nav grūti audzēt.
Ikviena sieviete vēlas sevi ieskaut ar ziediem – ne tikai pušķos, bet arī podos un puķu dobē. Ģerānijas jeb pelargonijas tiek uzskatītas par vienu no skaistākajiem augiem, turklāt tās nav visgrūtāk audzēt. Noskaidrosim, kā audzēt pelargonijas uz balkona.
Kā audzēt pelargonijas no spraudeņiem
Šī metode jums derēs, ja jums jau ir augs, no kura varat griezt spraudeņus. Šī metode ir ērta, ja nezināt, kā ātri izaudzēt pelargonijas mājās.
Norādījumi ir šādi:
– sagaidiet pavasari un nogrieziet 5-7 cm garus spraudeņus;
– pārliecinieties, ka katram no tiem ir 2-3 lapas;
– apkaisiet spraudeņus ar ogli, kas sasmalcināta drupatās;
– atstājiet spraudeņus 24 stundas svaigā gaisā;
– pēc tam tos stāda irdenā augsnē vai upes smiltīs.
Jāatzīmē, ka šādi stādījumi nav jāpārklāj ar plēvi – pietiek vienkārši uzturēt 20-22 grādu temperatūru un regulāri mitrināt augsni, izvairoties no pārmērīga mitruma un ūdens nokļūšanas uz stublājiem un lapām. Kad spraudeņi ir spēcīgāki, tos var pārstādīt atsevišķos podiņos.
Kā audzēt pelargonijas no sēklām mājās
Ja jums nav puķes, no kuras varat griezt spraudeņus, iegādājieties sēklas jebkurā dārzkopības veikalā. Starp citu, ģerānijas attiecas uz stādāmo materiālu ar lielisku dīgtspēju, tāpēc pat iesācējs varēs izaudzēt sulīgu ziedu.
Ģerāniju stādīšanai ņemiet substrātu, kurā upes smiltis, kūdra un kūdra būs proporcijā 1:1:2. Uzbērt to, bagātīgi aplaistīt un izkaisīt sēklas augsnes virspusē. Virsmu pārklājiet ar 2-3 cm lielu tās pašas augsnes kārtu.
Pārklājiet stādījumu ar plēvi vai vāku un uzglabājiet 20-22 grādu temperatūrā. Sēklas laistiet no pulverizatora un periodiski noņemiet plēvi, lai stādi varētu vēdināt.
Pēc 1,5 – 2 mēnešiem redzēsiet, ka uz stublājiem parādījušās lapas – tā ir zīme, ka pelargonijas var pārstādīt atsevišķos podiņos. Kad ziedam ir divreiz vairāk lapu, varat tās nopļaut, lai nodrošinātu krāšņāku ziedēšanu nākotnē.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!
Kas jāpievieno ūdenim, lai pelargonijas ziedētu visu gadu?
Pelargonija, zelta stīga, kalanhoja – veselības augi tavai mājas aptieciņai
Pelējums istabas augu podā. Kāpēc tas parādās un kā ar to cīnīties