Kā izaudzēt īpaši kraukšķīgus redīsiņus? Divi dārzkopju noslēpumi

22-06-2019

Redīsi ir pirmais dārzenis, kas nokļūst pavasara salātos. Tas izaug ļoti ātri – apaļie redīsi nobriest 25 dienās, garenajiem vajadzīgas 35 dienas.

Gadās, izvelc no zemes pirmo redīsiņu, noskalo (daži vienkārši noberzē gar piedurkni) un esi gatavs baudīt kraukšķīgo svaigumu. Un kāda gan vilšanās ir tad, ja patīkamā asumiņa vietā gaida netīkams rūgtums. Un viss tikai tāpēc, ka kaut kādā veidā palaists garām īstais brīdis. Jo redīsiem, tāpat kā visiem citiem dārzeņiem, ir savu audzēšanas knifiņi.

Pirmais noslēpums – bagātīgi jālaista divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Ļoti svarīgi nelaistīt dienas karstākajā laikā, citādi ūdens ātri iztvaikos caur lapām, un šāda laistīšana būs ne tikai bezjēdzīga, bet arī kaitīga. Savukārt, ja ūdens pietrūks, redīsi izaugs neēdami rūgti.

Otrais noslēpums – pirms sēšanas pārkaisi dobi ar nelielu daudzumu vārāmās sāls. Tā padarīs redīsus kraukšķīgākus un sulīgākus.

Ja vēlies, lai redīsi ražotu no agra pavasara līdz rudenim, stādi to vairākos etapos. Turklāt vasaras mēnešiem vari izvēlēties tādas šķirnes, kas ātri neveido ziedus ilgā diennakts gaišā posma dēļ.

loading...