Kā ingvers, ķiploki un pipari palīdz pret locītavu sāpēm un artrītu. Receptes

18-02-2019
Foto  - Pixabay

Foto – Pixabay

Artrīts ir līdz galam neizdibināta slimība. Tas var piezagties pavisam nemanot un dažu dienu laikā pāriet akūtā formā pat veselam cilvēkam. Ārsti parasti izraksta pretsāpju un pretiekaisumu līdzekļus, taču lieliskas zāles slimības ārstēšanai var atrast arī virtuvē.

Ingvers
Cilvēkiem, kas slimo ar artrītu, speciālisti iesaka katru dienu pievienot ēdienam nedaudz vairāk par 60 g rīvētas ingvera saknes. Vairumā gadījumu sāpes izzūd.

Pret artrītu un reimatiska rakstura tūskām tautas medicīna iesaka lietot ingvera tēju: tējkaroti sasmalcināta ingvera aplej ar 2 glāzēm ūdens, vāra 40 minūtes, tad izkāš un saldina ar cukuru vai medu. Dzer pēc ēšanas.

Savukārt ar sausu ingvera pulveri ierīvē sāpošās locītavas un silti apsien. Pat mediķi apgalvo, ka 75% gadījumu tas atvieglo ciešanas, jo ingvers satur bioloģiski aktīvas vielas, kas vēršas pret sāpju cēloni – locītavas iekaisumu. Turklāt – nekādu blakusefektu.

Pipari
Ļoti noderīgi ir visu veidu pipari (melnie, asie sarkanie), jo tie aktivizē asinsriti un imūnsistēmu, palīdz izvadīt no organisma sārņus. Turklāt gan melnie, gan smaržīgie pipari satur dabiskas vielas, kas mazina sāpes.

Ķiploks
Viens no spēcīgākajiem dziedniekiem ir ķiploks. Indiešu mediķi, pamatojoties uz gadsimtiem ilgo pieredzi, secinājuši, ka 2–3 svaiga ķiploka daiviņas dienā palīdz uzturēt locītavas labā stāvoklī un pasargā tās no tūskas. Pēc zinātnieku domām, ķiploks spēj bloķēt konkrētu ķīmisku vielu, ko izstrādā bojātie audi un kas rada lokālu iekaisumu.

Dabīgais ābolu etiķis
Arī tas ir teicams līdzeklis pret artrītu. Ābolu etiķī ir daudz kālija, bet kālijs palīdz izšķīdināt skābes kristālus, kas veidojas bojātajās locītavās un izraisa to iekaisumu.

Minerālūdens
Tas ir viens no pašiem vienkāršākajiem artrīta profilakses un ārstēšanas līdzekļiem. Minerālūdens iedarbojas kā smērviela, jo, kad locītavas ir atūdeņotas, tās ir sāpīgi kustināt. Lai locītavas varētu kustēties brīvi, dienā jāizdzer vismaz 2 litri minerālūdens.

loading...