Kā iegūt lielisku tomātu ražu. Trīs kļūdas, kuras nepieļaut audzēšanā!

05-06-2020

tomati

Lai izaudzētu varenu tomātu ražu, nepieļauj šīs kļūdas!

1. Pārāk biezi saauguši stādiņi. Īpaši bīstami tas ir siltumnīcās.
Normāls attālums rindā un starp rindām – 60 līdz 70 cm.
Tomātu stādus vienmēr veido ar vienu stumbru: visas atvases jānokniebj jau maziņas. Labas ražas noslēpums – nepieļaut blakus esošo krūmu lapu pārklāšanos.

2. “Gādīga laistīšana”
Patiesībā paaugstināts augsnes mitrums vajadzīgs tikai pirmajā nedēļā pēc stādiņu iestādīšanas zemē, lai tie labi ieaugtu. Pēc tam bagātīgs mitrums ir kaitīgs! Tas izraisa vētrainu augšanu, toties nomāc ziedu veidošanos pirmajās ziedkopās.

Turklāt laistīšana neļauj krūmiem attīstīt dziļas saknes un kļūt izturīgiem pret sausumu. Tas pats notiek arī tad, ja notiek pārmēslošana ar slāpekli.

Tomātus var bagātīgāk laistīt un piebarot tikai pēc augļu masveidīgas aizmešanās.

3. Veselu lapu noraušana vienmēr aizkavē nobriešanu
Tomātiem var noņemt daļu veselo lapu, bet tikai tad, ja tās saaugušas ļoti biezi. Cita lieta – vecas, sadzeltējušas un lielas lapas, tās noteikti regulāri jānoņem.

Tomēr nekad nevajadzētu noņemt vairāk par trim lapām.

Lieta tāda, ka tas ir riskanti, īpaši pēc laistīšanas: strauji samazinoties iztvaikošanai caur lapām, liekais mitrums nokļūst augļos – un tie sāk plaisāt.

Avots: “Lifehack-Pro-Dachu”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Balkona tomāti jeb pundurtomātiņi aizņemtajiem. Audzēšanas knifiņi un šķirnes

Sākam lūkot tomātu šķirnes! Dzeltenie ‘Medovij Spas’ – vieni no saldākajiem tomātiem pasaulē

loading...

2 Comments

  1. aizdevumus 08.04.2019 at 15:46 - Atbildēt

    Mēs piedāvājam visu veidu finanšu aizdevumus @ 3% procentu likmi. Mēs dodam no aizdevumiem robežās no €10 000,00 līdz €50 000 000,00. Visiem ieinteresētajiem pretendentiem e-pasts tagad: sloanslimited@gmail.com

  2. Сергей 08.04.2019 at 15:49 - Atbildēt

    Вы бросите куpить навсегда на утро, если пройдете этот советский курс http://nicoinmet.blogspot.com Не прикладывая усилий, у вас просто исчезнет желание курить! Я курильщик со стажем больше 25 лет и бросал раз 100, но только от этого чувствуется реальный эффект! Уже не курю год и ни разу не тянуло! a