Kā glābt pārlaistītu vijolīti. Iedarbīgas metodes

23-11-2024

Foto – Pixabay

Visbiežāk vijolītes iet bojā pārlaistīšanas dēļ. Pārāk slapjš substrāts sapūst, un līdz ar to arī auga saknes. Šādā gadījumā lapas zaudē stingrību: kļūst nokārušās, ļenganas. Pie pārmērīga augsnes mitruma rodas vesela virkne slimību, ko izraisa gan sēnītes, gan baktērijas.

Nav jēgas noteikt diagnozi un mēģināt ārstēt, apsmidzinot vai laistot augu ar slimību ārstēšanas līdzekļiem – tas ir bezjēdzīgi.

Ko darīt, ja augs iet bojā pārlaistīšanas dēļ?

Izņemiet augsnes kamolu no podiņa. Ja tā smaržo tikai pēc mitras zemes, atliek tikai likvidēt lieko mitrumu, uzklājot to uz vairākām tualetes papīra vai kokvilnas auduma kārtām un mainot to, kad tā kļūst mitra. Pēc 24 stundām atgrieziet augu podā.

Ja augsne smaržo pēc puves, izņemiet daļu augsnes un sapuvušās saknes. Dzīvas saknes ir baltā vai gaiši brūnā krāsā, bet atmirušas saknes ir melnas. Ar dakšiņas vai koka smailas nūjiņas palīdzību uzmanīgi atdaliet saknes. Bieži vien sapuvušo sakņu gabaliņi nokrīt kopā ar augsni.

Zemes gabala atliekas noskalojiet preparāta “Maxim” šķīdumā vai mangāna šķīdumā u. c., ļaujiet notecēt liekajam mitrumam vai izžāvējiet, kā minēts iepriekš.




Uzmanīgi apvārtiet sausā upes smilšu un vermikulīta maisījumā 1:1.

Sakarā ar daļas sakņu zaudēšanu augs nespēs uzturēt ziedēšanu, tāpēc nepieciešams noņemt visus kātiem un apakšējās lielās lapas, apberot ar sasmalcinātu kokogli.

Podā, kura diametrs ir nedaudz lielāks par zemes kamola atlieku diametru, ieber drenāžu, apmēram 1 cm augsnes kārtu, ievieto slimo augu podā un pārklāj ar augsni. Augsnē, ko izmanto veselām vijolītēm, jāpievieno vairāk vermikulīta un tīru upes smilšu 2:1:1 – tad to var izmantot slimo augu pārstādīšanai.

Poda perimetrā ievieto dažus kokogles gabaliņus.

Uzglabājiet augu siltā vietā, nelaista, līdz augšējais slānis sāk izžūt, pēc tam ļoti uzmanīgi aplejiet ar siltu vārītu ūdeni.




Pēc stādīšanas var apsmidzināt ar “Epin” vai “Zircon”, atšķaidītu saskaņā ar norādījumiem. Pēc apstrādes augu 6-8 stundas turiet siltā, sausā un tumšā vietā. Pēc tam to var pārvietot uz gaismu.

Ja vijolīte izdzīvo un sāk augt jaunas jaunas lapas, to var atkal izņemt no podiņa, nokratīt augsni, kurā ir daudz smilšu, un iestādīt barības vielām bagātākā substrātā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Ciklamenas: jaukas, bet bieži aiziet bojā. Kā kopt Alpu vijolīti?

Neprecētas sievietes šo augu mājās turēt nedrīkst! Ticējumi par vijolītēm

Kāpēc nezied Āfrikas vijolīte? Vienkārši puķkopju padomi