“Jutu, ka tā būs pēdējā tikšanās.” Monikas Zīles meita par mātes aiziešanu

19-09-2023

Ekrānuzņēmums no Facebook

Nule aizsaulē aizgājušās rakstnieces Monikas Zīles meita Baiba Zīle dalījusies skumjās atmiņās par mātes pēdējām dienām – braucot viņu apciemot slimnīcā, Baiba jutusi, ka tā būs viņu beidzamā tikšanās.

Atvadīšanās no viņsaulē aizgājušās rakstnieces, redaktores un žurnālistes, Saeimas bijušās deputātes Monikas Zīles notiks 23. septembrī plkst. 12 Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā.

“Ikviens viņas talanta cienītājs ir aicināts nākt un atvadīties. Ziedus un vainagus līdzi neņemiet, jo mammu pēc tam kremēs, labāk nopērciet viņas grāmatas un izlasiet tās. Tā būs laba viņas piemiņa,” tā Baiba Zīle.

Kā vēsta izdevums “Privātā Dzīve”, vasara rakstnieces dzīvē bijusi smaga, jo viņa nonāca slimnīcā mugurkaula problēmu dēļ un piedzīvoja operāciju ar tai sekojošu rehabilitācijas kursu.

Baiba stāsta, ka mamma patiešām centusies, taču viņai vienkārši beigās pietrūcis spēka – ar katru dienu viņa esot aizvien vairāk izdzisusi.“Pēdējo reizi, kad pie viņas braucu, zināju – tā ir mūsu pēdējā tikšanās. Es to vienkārši jutu. Sēdēju mašīnā un visu ceļu raudāju, jo sapratu – ir manas mammas pēdējā dzīves diena,” – ar sāpēm žurnālam stāsta talantīgās rakstnieces meita Baiba, kura arī pati ir vairāku lielisku grāmatu autore.

Pagājušajās nedēļas ceturtdiena, 14.septembris kļuva par sēru dienu ļoti daudziem – 82 gadu vecumā mūžībā devās tautā iemīļotā rakstniece Monika Zīle.Monika Zīle bija viena no talantīgākajām latviešu rakstniecēm. Viņa sarakstījusi vairākas lasītāju iecienītas grāmatas – “Ar tādām neprecas”, “Trīs košas dāmas: lugas”, “Sliktā sieviete”, “Notikumi ar labām beigām”, “Vasaras namiņš”, “Mana zīlēšanas grāmata: viedoklis par Taro kārtīm”, “Smukas meitas maksā smuku naudu”, “Mana mīļākā nams” u.c.

“Tieši pēdējā brīdī iznāca mammas beidzamais sarakstītais stāstu krājums “Mētelis ar sudrablapsu”. Es vēl paspēju šo grāmatu, tikko kā no tipogrāfijas saņemtu, aizvest mammai uz slimnīcu. Viņa ļoti priecājās, redzot savu grāmatu iespiestu. Cik es zinu, viņa neko citu nebija sākusi rakstīt,” portālam Jauns.lv pauž Baiba.

LASI VAIRĀK ŠAJĀ RAKSTĀ