Jauna tendence: arvien vairāk pāru kāzas svin latviskās tradīcijās

21-04-2019
Kadrs no video

Kadrs no video

Tuvojoties vasaras sezonai arvien vairāk pāru domā par kāzu organizēšanu. Pēdējo gadu tendences liecina, – arvien populārākas kļūst laulības latviskās tradīcijās, ievērojot senus latviešu kāzu rituālus.

Folkloras kopas ”Grodi” dalībnieki izpilda vienu no kāzu jeb vedību rituālu dziesmām. Tās ir neatņemama laulību norises daļa līdz ar virkni citu dziesmu un procedūru. Senākos laikos kāzas svinētas pat trīs dienas un šajā laikā tika rīkots pirts vakars, meitu vakars ar kāzu drānu gatavošanu un vainaga pīšanu, notika īpaša kāzu siera siešana, simboliska atvadīšanās no ģimenes, tirgošanās ar līgavaini, līdzināšana, ziedošana vīra sētā un mičošana. Mūsdienās pāri izvēlas savās kāzās īstenot daļu no šīm tradīcijām.

“Mēs kopā pinam prievītes, kuras vajadzēs ziedot, dažādas dziesmas dziedam, pārrunājam, tātad tas izdevu rīts. Tad ir līdzināšana. Bet kā kurš – mēs kopā ar līgavaini braucam pie līgavas uz mājām un šo līgavas izpirkšanu veicam. Līdzināšana,” stāsta latvisko tradīciju pētniece Aīda Rancāne.

loading...

2 Comments

  1. Serf 22.04.2019 at 01:01 - Atbildēt

    Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektroenerģiju, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku visiem izlasīt šo rakstu – http://most.tk/ecoenergy Es to esmu izmantojis kopš decembra, un rēķins patiešām ir kļuvis mazāks!

  2. Lelde 22.04.2019 at 08:13 - Atbildēt

    Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās.Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā Rīgas Satiksmes trolejbusā, ārstējoties ar Čakšas e-veselību. Savu laimīgos skaitļus lielākajām ASV un Rietumeiropas loterijām, kur notiek godīgas izlozes, aizpildi šeit: https://goo.gl/X17csF un pāršķir lapu sākot Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.