Jāņogu želeja bez vārīšanas un pat kečups. Sešas labas receptes

08-07-2019

Foto – Pixabay


Pat apstrādātā veidā jāņogas lieliski saglabā veselīgas īpašības. Sulas un morsi no šīm ogām ir ne tikai veselīgi, bet arī ļoti garšīgi.

Piedāvājam dažas receptes!

Svaigā jāņogu želeja
Ogas sasmalcina un izspiež sulu. Sajauc sulu ar cukuru: 1 glāze sulas 1 glāze cukura. Lai cukurs labāk izšķīstu, viegli pasilda un izmaisa. Salej nelielās burciņās, kuras var izmantot vienā divās reizēs, aizvāko ar plastmasas vāciņiem vai pergamentu. Glabā aukstā vietā.

Jāņogu morss
Jāņogas pārlasa, noskalo, ļauj nožūt. Jāņogas caurdurī ielaiž verdošā ūdenī tā, lai ogas apsegtu ūdens. Nenoņemot katliņu no uguns, silda ogas 2 minūtes. Sasildītās ogas saspaida, izspiež caur sietu ar koka lāpstiņu vai stampiņu.

Ogu novārījumam pievieno cukuru, ļauj uzvārīties un glabāšanai uz ziemu aizvāko, bet svaigai lietošanai nostādina 1-2 stundas.

Jāņogu marmelāde
1 kg jāņogu
550 g cukura

Ogas iztvaicē zem vāka ar nelielu daudzumu ūdens, kamēr mīkstas, un izspiež caur sietu. Pēc tam sajauc ar cukuru un vāra, kamēr marmelādes svars ir 1 kg. Gatavo marmelādi liek emaljētā formiņā, kas samitrināta ar ūdeni. Sastingušo masu sagriež gabaliņos un pārkaisa ar cukuru. Iepako kārbiņā, pārklājot katru kārtu ar pergamenta papīru.

Augļu kvass ar jāņogām
2 kg sarkano vai balto jāņogu
5 l verdoša ūdens
500 g cukura
100 g rozīņu
100 g rauga

Nomazgātas sarkanās vai baltās jāņogas izspiež caur sietu. Sulu uzvāra, pielej atdzesētu vārītu ūdeni ar cukuru, kārtīgi samaisa kopā ar izšķīdinātu raugu. Atstāj uz nakti siltumā. Nākamajā dienā kvasu salej pudelēs, katrā ieliekot pāris rozīnes. Aizver ar sterilizētiem korķiem un novieto aukstā vietā horizontālā stāvoklī.

Jāņogu uzlējums
1 l ūdens
0,5 kg cukura
kanēlis
krustnagliņas.

Nomazgā jāņogas ar visiem zariņiem un pat nelielām lapiņām, liek burkās. Uzvāra ūdeni ar cukuru, kanēli un krustnagliņām. Atdzesē un pārlej jāņogām, aizvāko. Glabā aukstā vietā.

Jāņogu kečups
2 kg jāņogu
1 kg cukura
250 ml 5% vīna etiķa
1 ēdamkarote kanēļa
2 tējkarotes maltu krustnagliņu
1 tējkarote piparu.

Noņem kātiņus, jāņogas liek emaljētā traukā, saberž, pievieno visas citas sastāvdaļas un, pastāvīgi maisot un noņemot putas, gatavo biezu novārījumu (aptuveni 20 minūtes). Kečupu salej pudelēs un rūpīgi aizvāko. Var izmantot tādas pat koncentrācijas parasto etiķi, tikai tad garša nebūs gluži tik laba.

loading...