Ja nelīdzēs, neskādēs: pareizticīgo patriarhs apstiprina lūgšanu pret Covid-19

26-03-2020

Ņemot vērā jaunā koronavīrusa bīstamību, pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils apstiprinājis lūgšanu pret pandēmiju. Turklāt to sākuši lasīt pareizticīgo baznīcas baznīcās, tempļos un klosteros, vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Baznīca aicina visus priesterus “uz neatlaidīgiem lūgšanu pasākumiem, lai pārvarētu ligu un sakopotu spēkus tās pārvarēšanai.”

Lūgšana pret koronavīrusu
Baznīca nevarot stāvēt nomaļus no problēmām, kas satrauc visu sabiedrību. Krievijas Pareizticīgo baznīcas sinode jau 11. martā izdeva īpašu paziņojumu, kurā uzsvēra, ka epidēmijas laikā baznīca nevienam neatteiks garīgu palīdzību un dalību tās rituālos, kā arī aicināja saglabāt pašsavaldību, mieru un veselo saprātu.

Ticīgam cilvēkam neesot pieņemami pakļauties panikai, kas saistīta ar pandēmijas izplatību. Tāpat garīgie padomdevēji aicināja sekot mediķu ieteikumiem, sargāt vecākus cilvēkus un bērnus, ievērot drošuma prasības un nepulcēties lielās grupās. Gara stiprināšanai un aizsardzībai pret slimību noderot arī sirsnīga un patiesa lūgšana, kas piemērota lasīšanai mājās.

Lūgšanas teksta tulkojums latviešu valodā skanētu aptuveni šādi: “Mūsu Kungs Dievs, netiesā savus kalpus bargi un pasargā no postošās ligas visu dzīvo. Pažēlo mūs, Tavus pazemīgos kalpus, kas noliec galvu sirsnīgā ticībā un atvērtu sirdi tavai žēlastībai. Mūsu pazemību pieņem, lai slavēts Dievs Tēvs, Dievs Dēls un
Svētais Gars, tagad un mūžīgi mūžos. Āmen.”Pareizticīgā Baznīca pārdzīvo un jūt līdzi visiem no koronavīrusa cietušajiem un izsaka līdzjūtību tā upuriem visā pasaulē.

Baznīca svētī visu ārstu, mediķu un pārējo cīņā pret slimību iesaistīto cilvēku darbu.

Arī baznīcās un citās reliģiskās vietās tiek ievēroti profilaktiskie pasākumi: dezinficēti rāmji un stikli, lietotas vienreizējas lietošanas krūzītes.

Avots: “Esotericblog”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Ekstrasensu cīņu” dalībniece pareģo, ar ko beigsies koronavīrusa pandēmija

Ļoti aktuāls horoskops: kā pret Covid-19 aizsargājas katra zodiaka zīme

Leģendārā Volfa Mesinga pareģojumos atklāj norādes uz koronavīrusu

loading...