Ja man Latvijā nāktos saslimt ar vēzi, es emigrētu, atklāti atzīst juriste

23-01-2018

Kadrs no video

Kadrs no video


“Līdzīgi kā mani tuvākie draugi un paziņas, ja man nāktos Latvijā saslimt ar vēzi, es ātri vien apsvērtu domu emigrēt,” medicīnas tiesību juriste Solvita Olsena apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot to, kādā stāvoklī ir Latvijas veselības un sociālās aprūpes sistēma.

Olsena sacīja, ka jau šobrīd cilvēki ir pametuši Latviju tieši dažādu saslimšanu dēļ: “Mums jau šobrīd ir tādi pacienti, kas ir deklarējušies Igaunijā. Lai cilvēks gribētu dzīvot kādā valstī, kamēr viņš strādā un pelna, viņš skatās, vai viņam ir pamatlietas, kas ir vajadzīgas.” Viņa uzskata, ka valstij veselības aprūpes sistēma ir jāpadara efektīvāka, jo pašlaik, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā pietrūkst nepieciešamo resursu, lai cilvēkus spētu izārstēt.

Olsena arī norādīja, ka situācija veselības aprūpes jomā negatīvi atspoguļojas cilvēku darbspējā. “Mums cilvēku vidējais saslimstības cipars ir 51,8 gadi. Eiropas Savienības valstīs ir pāri 60 – mēs zaudējam aptuveni 10 gadus. Mums katram šobrīd ir iespēja drīz vien saslimt un zaudēt darbspēju,” raidījumā skaidroja Olsena.

Viņa apgalvoja, ka valsts šādi zaudē milzīgus resursus: “Iedomājieties, ko tas nozīmē mūsu valstij, mūsu valsts ekonomikai! Tas ir nenormāli zaudēts resurss! Vienīgais veids, kā šo resursu var glābt, ir, uzlabojot veselības aprūpi.”

loading...

4 Comments

 1. zi 23.01.2018 at 20:38 - Atbildēt

  beidz murgot un dzert vajag mazāk!!!!kāds tev nodzert feiss!!!

 2. zi 23.01.2018 at 20:39 - Atbildēt

  pis jau laicīgi prom!!!!

 3. zi 23.01.2018 at 20:41 - Atbildēt

  bija āboltiņa tagad vēl viena solvita nu trakums!!!!

 4. zi 23.01.2018 at 20:41 - Atbildēt

  un piedzērusi!!!!