Ikoniskais IKEA katalogs šogad kļūst digitāls

15-08-2020

Publicitātes attēls

Šogad IKEA kataloga drukātajai versijai ir ievērojami samazināta tirāža – nu ikoniskais izdevums, kam šogad aprit 70 gadu, ir pieejams digitāli IKEA mājaslapā. Drukāto katalogu pēc vēlēšanās varēs saņemt IKEA Family lojalitātes programmas dalībnieki, un ļoti nelielā daudzumā tas būs pieejams arī IKEA veikalā. Šādi tiks ietaupītas gandrīz 100 tonnas papīra.

Mazāk papīra, mazāk transporta

Agrāk vairums Rīgas un Rīgas apkaimes iedzīvotāju saņēma IKEA katalogu pa pastu, taču šogad drukāto katalogu nevienam vairs nesūtīs. Aplēses liecina, ka tirāžas samazināšana Latvijā vien ļaus ietaupīt 95 tonnas papīra, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Līdz ar to katalogu piegādāšanai būs nepieciešams četrreiz mazāk kravas mašīnu.

“Mēs IKEA pievēršam lielu uzmanību ilgtspējai – tā ir viena no mūsu prioritātēm. Mēs vēlamies izmantot dabas resursus atbildīgi un samazināt mūsu darbības ietekmi uz dabu. Pagājušajā gadā jau nodrukājām par trešdaļu mazāk katalogu, bet šogad esam spēruši vēl soli tālāk un samazinājuši tirāžu līdz minimumam, ietaupot resursus un reducējot CO2 emisijas. Mums ir svarīgi meklēt arvien jaunus veidus, kā sasniegt vairāk cilvēku, un digitālais risinājums padara katalogu pieejamāku,” stāsta Kristīna Mažeiķīte (Kristina Mažeikytė), IKEA Mārketinga nodaļas vadītāja Baltijas valstīs.

K. Mažeiķīte uzskata, ka digitālais katalogs ir ne vien pieejamāks un ērtāks lietotājiem, bet arī atvieglo un paātrina iepirkšanos – šķirstot katalogu tiešsaistē, jebkura iepatikusies prece ir dažu klikšķu attālumā.

Ierobežotā daudzumā būs pieejams arī drukātais katalogs. Vispirms to piedāvās IKEA Family lojalitātes programmas dalībniekiem, bet, sākot ar 20. augustu, nedaudzi eksemplāri būs IKEA veikalā.

Interjera rokasgrāmata ērtākai ikdienas dzīvei mājās

Šogad IKEA katalogam aprit 70 gadu, un par godu gadadienai ir mainīts tā veidols – tagad katalogs vairāk līdzinās rokasgrāmatai, kur atrast praktiskus padomus un ieteikumus, kā labāk, praktiskāk un ilgtspējīgāk iekārtot mājokli.

“Dzīve mājās šobrīd ir ieguvusi pavisam citu svaru un nozīmi, un gribas iekārtoties pēc iespējas labāk, taču mēs IKEA saprotam, ka daudzi dzīvo nelielos mitekļos, turklāt daudzus arī māc bažas par nākotni un nav iespēju daudz tērēties. Tāpēc šāgada katalogā ir dažādi daudzfunkcionāli risinājumi par ļoti pieejamu cenu. Soli pa solim ir iespējams padarīt organizētāku arī ikdienu nelielā mājoklī, ir iespējams ietaupīt enerģiju un izveidot ergonomisku darba vietu mājās,” saka K. Mažeiķīte.

Jaunais IKEA digitālais katalogs ir pieejams www.IKEA.lv

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Divdesmit dizaina priekšmeti skaistuma un ērtību cienītājiem

Divdesmit sešas dizaina un dekorēšanas idejas dārzam rudenī

loading...