Desmit ieteikumi, lai mājās vienmēr būtu smaržīgs un svaigs gaiss

02-01-2018

interjers


Zinātniski pierādīts ka smaržas ietekmē pašsajūtu, veselību un pat apetīti. Vai tas nav lieliski, ja spējam ar niecīgiem līdzekļiem padarīt māju svaigāku un
smaržīgāku?

Svaiguma aromāts

Pirms sākat lietot putekļu sūcēju, uzpiliniet uz vates pāris pilienu jums patīkamo smaržu vai ēteriskās eļļas un iesūciet to putekļu sūcējā. Telpas tiks atsvaidzinātas vienā mirklī.

Tīrs ledusskapis

Saslapiniet ar ēterisko eļļu māla masas apdeguli vai marli un ievietojiet to ledusskapja durvīs. Gadījumā ar marli smarža ātrāk izgaros.

Svaiga atkritumu tvertne

Izmazgājiet tvertni un izžāvējiet. Uzpiliniet uz marles vai vates lavandas un tējas koka ēterisko eļļu un ievietojiet tos tvertnes apakšā.

Kā atsvaidzināt mikroviļņu krāsni?

Iepiliniet trīs pilienus citrona un piparmētru ēteriskās eļļas piemērotā traukā ar ūdeni un paturiet tos krāsnī trīs minūtes.

Svaigums tualetē

Izveidojiet plauktiņu uz kura var novietot dažus akmeņus kurus iepriekš apslakiet ar skuju un citrona ēterisko eļļu. Apslacīšanu atkārtojiet katru nedēļu un patīkamas sajūtas ieejot tualetē vai vannas istabā jums garantētas.

Drēbju smarža

Pievienojiet pāris pilienu iemīļotās ēteriskās eļļas ūdenim ko lejat gludeklī. Eļļa nesasmērēs jūsu drēbes.

vannas_istaba
Dažādas virsmas

30 pilieni ēteriskās eļļas pievienoti 1 litram etiķa garantēs jauku aromātu un dezinfekciju jebkurai virsmai jūsu mītnē. Ja smēķējat, varat izmantot šo šķīdumu pelnu trauku tīrīšanai.

Dažādu tvertņu tīrīšana no piedegumiem un pleķiem un nepatīkamiem aromātiem

Iepriekš minēto šķīdumu varat liet gan vannas notekā, gan tualetes podā. Pēc 15-20 minūtēm aizskalojiet ar nelielu daudzumu karsta ūdens. Varat šādā veidā tīrīt arī pannas un tējkannas.

Dezodorants istabai

Ielejiet pulverizatorā ūdeni un pievienojiet pēc vajadzības iecienītāko aromātu. Apsmidziniet telpas ar nelielu daudzumu šķīduma. Atkārtojiet vairākas reizes nedēļā.

Glābiņš no kukaiņiem

Pāris pilieni lavandas, ciedra un eikalipta ēteriskās eļļas sajaukti ūdenī un izsmidzināti telpās, aizvietos tradicionālos insektu iznīcināšanas
līdzekļus, kas kaitē gan jums, gan mājdzīvniekiem.

loading...