Iekšējs prieks nav trakojošs zilonis. Šri Činmoja vingrinājums priecīgai dienai

04-07-2019


Progresa ārējā pazīme ir iekšējs prieks. Iekšējais prieks nav kā traks zilonis. Šis iekšējais prieks ir ļoti salds, maigs, intensīvs un piepilda visu laiku. Piepilda mūsu domas, piepilda mūsu darbību, katru mirkli, lai arī ar ko mēs būtu saskarē vai kas domātu par mums. Tas ir iekšējs prieks.

NO ŠRI ČINMOJA GRĀMATAS “LAIMES PAVEDIENI”

Mums jāzina, ka ir divu veidu prieks, ārējais un iekšējais, un tie būtiski atšķiras. Mēs jūtam, ka ārējā prieka īpašnieks ir kāds cits, nevis mēs paši. Mēs jūtam, ka kādai citai cilvēciskai būtnei ir šis prieks, un mēģinām to iegūt. Lai arī nevēlamies to darīt negodīgiem līdzekļiem, ļoti bieži gribam to pagrābt no citiem.

Turklāt mēs to cenšamies iegūt, runājot vai iejūkot starp citiem. Bet iekšējais prieks nav tāds. Kad nodarbojamies ar meditāciju vai kontemplāciju, mēs jūtam, ka esam prieka dvēsele. Tas prieks, kas ir mūsu iekšienē, ir kā strūklaka, tas plūst spontāni. Iekšējam priekam nav baiļu. Ja vien tas grib, tas vienā acumirklī var pārvērst mūsu cilvēcisko dabu.

Ja mēs kaut vai tikai vienu sekundi spētu izjust īstu iekšējo prieku, mēs sajustu, ka pasaule ir pavisam citāda. Tagad mums šķiet — lai izjustu prieku, būs jāmaina sava att ieksme pret atsevišķām radītās pasaules izpausmēm, jo pasaulē notiek nepārtrauktas cīņas un tiek veikti nedievišķi darbi. Bet, ja mēs paskatītos uz pasauli caur sava iekšējā prieka prizmu, mēs pamanītu, ka pasaule jau ir mainījusies.

Nekas nedāvā tik daudz prieka kā manas klusuma sirds slīdošā laiva.

Vingrinājums Saules apspīdēts ceļš Dienai austot, jūs gribat rītu sākt ar iedvesmu. Ja zaudēsiet iedvesmu no rīta, tā būs zudusi dienas lielāko daļu. Lai gūtu iedvesmu, agri no rīta dāvājiet savu prieku, mīlestību un pateicību Dievam. Pat ja jums ir pavisam mazumiņš ko dot, Dievs jums sniegs daudz vairāk. Viņš liks jums sajusties kā Dieva patiesam bērnam un izjust nedalāmu dievišķo vienotību ar viņu.

Ja varat dot mīlestību, prieku un pateicību agri no rīta, jums būs lieliska meditācija. Arī mūsu praktiskajā dzīvē ir paņēmieni, kā gūt prieku. Mēs varam izjust prieku, ja dzīvojam vienkārši un dodamies pretī savam mērķim pa saules pielietu ceļu.

Vienkārša dzīve ir laimīga dzīve. Taisns ceļš ir prieka ceļš. Saules apspīdēts ceļš ir pastāvīga prieka ceļš.

loading...