Harpija, kentaurs vai sirēna? Horoskops saskaņā ar grieķu mītiem

16-07-2020

cerbers

Kerbers (Cerbers)

25.aprīlis – 30.maijs
Kerbers grieķu mitoloģijā ir tēls, kas apsargā ieeju mirušo valstībā. Pār viņu pilnībā valda veļu valstības valdnieks – dievs Aīds.Kerbera māte bija Ehidna, bet viņš pats ir trīsgalvains suns. Viņa kaklu apvij čūskas, kuras lokās un draudīgi šņāc. Astes vietās Kerberam ir milzīga čūska – briesmīga un ļoti indīga.

Trīsgalvainais suns modri vēro, lai neviens neizkļūtu no Aīda valstības.

Hērakla vainas dēļ reiz Kerbers nonāca uz zemes. Viņam tas bija tik mokoši, ka no rīkles izšļācās asiņainas putas, kas ar šņākoņu ieplūda zemē. No šo putu pilieniem izauga skaists, bet ļoti indīgs augs – zilā kurpīte. Kurpīte ir viena no sastāvdaļām Mēdejas burvju dzirā, kas nogalina visu dzīvo.

Kerbera zīmes cilvēkiem ir ļauni tikumi. Viņi ir karstgalvīgi un asinskāri. Cilvēku-Kerberu labāk nesadusmot, citādi var nākties samaksāt ar galvu. Pat tad, ja Kerberi cenšas savaldīt savas dusmas, tas nebeidzas bez sekām – viņi iegrimst depresijā un stresā. Izglābties Kerbers var tikai tajā gadījumā, ja apzinās savu būtību un cenšas izrādīt patiesu labestību pret apkārtējiem.

satirs

Satīrs

31.maijs – 3. jūlijs
Svētku un vīna dieva Dionīsa svīta sastāvēja ne tikai no Kentauriem. Tajā ietilpa arī Satīri – auglības dēmoni. Viņi bija līdzīgi cilvēkiem, atšķirība bija tā, ka viņi no galvas līdz kājām bija klāti ar biezu vilnu. Viņiem bija gari mati, bet seju ieskāva biezas, melnas bārdas. Turklāt Satīriem bija zirga vai kazas ausis, kā arī šķelti nagi un astes. Laiku viņi pavadīja, dejojot un dzerot vīnu, satīriem patika spēlēt flautu un izkauties. Sekss viņiem bija pastāvēšanas jēga.

Vīrieši, kas dzimuši Satīra zīmē, ir īsti sieviešu siržu lauzēji. Viņi salauž savu iemīļoto sirdis un izjauc pat stipras ģimenes. Mūsdienās šādus vīriešus dēvē par “babņikiem”, kuriem nav nekā svēta.

Arī sieviešu vidū ir Satīri. Arī viņas neuzskata, ka būtu nepieciešams sevi apgrūtināt ar brīva partnera meklējumiem. Reti bezceremoniālā veidā viņas ielaužas svešās dzīvēs un sagrauj tās, iztopot savām seksuālajām vēlmēm. Gadījumā, ja cilvēki-Satīri rod sevī spēku savaldīt dabas instinktus, viņi gūst lielus panākumus karjerā un personīgajā dzīvē.

sirena

Sirēna

4.jūlijs – 10.augusts
Sirēnas – pa pusei putni, pa pusei sievietes – pasaulē radās no mūzas Melpomēnas un upes dieva Aheloja. Māte Sirēnām deva dievišķi skaistu balsi, kas valdzina un apbur.

Bieži vien Sirēnas uztver kā dēmonus, taču tikai sievišķajā veidolā. Viņas dzīvo salā, kurā iemāna jūrniekus, ko pēc tam nogalina. Sirēnu sala ir pilna ar upuru kauliem un viņu saulē izžuvušo ādu. Arī Odisejs tik tikko nekļuva par šo mitoloģisko būtņu upuri – tās viņu centās iemānīt savā šausminošajā salā.

Cilvēki-Sirēnas cenšas savu pievilcību izmantot, lai sasniegtu personīgus mērķus. Tas tiek darīts, neņemot vērā citu cilvēku intereses. Šīs zīmes sievietes izliekas bezpalīdzīgas un neaizsargātas – tādējādi viņām ir vieglāk manipulēt un pārvaldīt vīriešus. Šo pašu paņēmienu veiksmīgi izmanto arī vīrieši, kad sarežģītās situācijās cenšas aizbildināties ar jauneklīgu pieredzes trūkumu un nevainīgumu.

griffin_014

Grifs (Grifons)

11.augusts – 15.septembris
Savdabīga mitoloģiska būtne, kas sevi apvieno varenā zvēru karaļa lauvas un putnu karaļa ērgļa ķermeņu daļas. Grifam raksturīgs kareivīgums un spēks. Apkārtējie uzskata viņu par bargu un vīrišķīgu. Grifa ārējais izskats ir savdabīgs – lauvas ķermenim pievienota ērgļa galva un vareni spārni.

Senatnē Grifu uzskatīja par spēka un modrības iemiesojumu, bet viduslaikos tas kļuva par Jēzus Kristus – cilvēka un dieva – divējādās dabas simbolu. Grifiem piemīt spēja atrast zeltu, kuru viņi prot glabāt no tiem, kas vēlas iedzīvoties. Šādas īpašības dēļ Grifs kļuva par augļošanas simbolu.

Mitoloģiskie avoti vēsta, ka Grifs debesīs vadājis paša saules dieva Apolona kaujas ratus, apsargājot viņu. Ar laiku šā mitoloģiskā varoņa tēls kļuva izplatīts heraldikā. Uzskata, ka sieviešu dzimuma Grifi prot lidot, jo viņiem ir spārni. Vīriešu dzimuma Grifiem spārnu nav.

Līdzīgas īpašības ir arī cilvēkiem, kas dzimuši Grifa zīmē. Viņi fanātiski aizstāv savu (dažkārt kļūdaino) pārliecību. Tajā visā viņiem palīdz neizsīkstošā enerģija un spēks. Viduslaikos šīs zīmes cilvēkus uzskatīja par brīnišķīgiem raganu medniekiem. Vēlākos laikos tieši cilvēki-Grifi bija dažādu represiju dalībnieki.

himera

Himēra

16.septembris – 22.oktobris
Himēras – briesmoņi, ko dzemdinājusi Ehidna un Tīfons. To izskats ir vienkārši briesmīgs. Šīm būtnēm ir trīs galvas: lauvas, kazas un čūskas galva. No priekšpuses to ķermenis ir kā lauvai, viduklī – kā kazai, no muguras – kā čūskai. No Himēras rīkles šāvās ārā ugunīgas liesmas.

Līdztekus visam šīm būtnēm bija milzīga aste kā pūķim.Sava lielā spēka dēļ tās iznīcināja visu, kas pagadījās ceļā. Uzveikt himēru spēja Bellerofonts ar Pegaza palīdzību. Daudzu tautu folkloras avotos rodami līdzīgu briesmoņu apraksti.

Čīles indiāņi tos sauc par Herufe. Pēc viņu leģendas, briesmonis sastāv no ugunīgas lavas. Šīs būtnes parādīšanos vienmēr saista ar vulkāna izvirdumu. Lai pielabinātu ugunīgo lavu, kā barību vulkāna tuvumā atstāj jaunavas.

Mūsdienu kultūrā vārdu “himēra” uztver kā metaforu un apzīmē kaut ko izdomātu, nereālu – vēlmi vai sapni. Šīs zīmes cilvēki ir liekuļi un krāpnieki. Reālajā dzīvē viņi savu īsto seju slēpj aiz dažādām maskām.

sfinksa

Sfinksa

23.oktobris – 30.novembris
No Ehidnas un Tīfona dzima vēl viens mitoloģisks varonis – Sfinksa. Šim radījumam bija sievietes seja un krūtis, bet ķermenis kā lauvai, aiz muguras spārni.

Nosaukums Sfinksa cēlies no darbības vārda, kas nozīmē “smacēt” vai “sažņaugt”. Leģenda vēsta, ka Sfinksa nogalināja senās Fīvas pilsētas iedzīvotājus, kas nevarēja pareizi atbildēt uz viņiem uzdotajiem jautājumiem-mīklām.

Par vienu no Sfinksas upuriem kļuva vietējā valdnieka dēls Kreonts. Valdnieks izsludināja pasakainu atlīdzību tam, kas Sfinksu uzvarēs. To izdevās izdarīt Edipam, kurš uzminēja mīklu. Nespējot pārdzīvot sakāvi, Sfinksa metās bezdibenī un gāja bojā, bet Edips kā balvu dabūja karaļvalsti un skaistuli sievu.

Ēģiptē atrodas daudzas skulptūras, kas attēlo sfinksu. Sfinksas apsargā šīs valsts svētvietas un tempļus. Pazīstamākā ir Ēģiptes sfinksa, kas simtiem gadu apsargā Heopsa piramīdu, kurā, pēc nostāstiem, glabājas milzu bagātības. Tieši tāpēc sfinksu uzskata par simbolu spēkam un prātam, kas nepieciešams bagātību apsargāšanai.

Šās zīmes cilvēkus uzskata par atkarīgiem no materiālajiem labumiem. Viņiem raksturīgs ekonomiskums un praktiskums. Viņi arī ir apveltīti ar piesardzību un viltību. Turklāt cilvēkiem-Sfinksām piemīt intelekts, un tieši tas viņiem palīdz iegūt vēlamo bagātību.

minotavrs

Minotaurs

1.decembris- 7.janvāris
Kā zināms, Minotaurs dzīvoja Krētas salā. Viņu dzemdināja Heliosa meita Pasifaja un vērsis, ko sūtīja Poseidons. Tāpēc Minotauram galva ir kā vērsim, bet ķermenis kā cilvēkam. Viņš mitinājās pazemes labirintā un pārtika no upurētiem jaunekļiem un jaunavām. Katru gadu viņš apēda septiņus cilvēkus. Tāda bija Atēnu iedzīvotāju samaksa par bijušā Krētas valdnieka Mīnosa dēla nogalināšanu.

Kārtējā upuru septiņniekā nonāca arī valdnieka dēls Tēsejs. Viņa iemīļotā bija Ariadne – valdnieka Mīnosa skaistā meita. Tēsejs un Ariadne sapņoja apprecēties un doties prom no Atēnām. Ariadnei izdevās savam iemīļotajam palīdzēt izkļūt no Minotaura labirinta.

Ar Ariadnes dotā diedziņa palīdzību Tēsejs atrada izeju no labirinta un uzveica Minotauru.

Cilvēkiem-Minotauriem trūkst līdera dotību. Viņi sevi visdrīzāk uztver kā kopējā „bara”daļu un absolūti neprot pieņemt pastāvīgus lēmumus. Visvieglāk viņiem dzīvot pēc citu ieteikumiem. Bieži šādi cilvēki nonāk spēcīgāku cilvēku diktāta ietekmē. Lai efektīvi veidotu pašiem savu dzīvi, šīs zīmes cilvēkiem sevī jāizskauž pazīmes, kas raksturīgas Minotauram.

Lasīt tālāk: 1 2
loading...

1 Comment

  1. Liene 22.01.2018 at 21:41 - Atbildēt

    Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo Jaunā gada loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/NdqjC4 saņem papildus biļeti bez maksas un sāc Jaunu dzīvi ar Jauno gadu!