Harpija, kentaurs vai sirēna? Horoskops saskaņā ar grieķu mītiem

16-07-2020

harpija

Pamatā – sengrieķu mīti

Katrs labi zina savu piederību tai vai citai zodiaka zīmei un aptuveni rēķinās arī ar tai raksturīgo (vai piedēvēto) īpašību un iezīmju kopumu. Tomēr maz ir tādu, kas būtu informēti, ka līdz ar piedzimšanas brīdi mēs iemantojam vēl vienu astroloģisku zīmi, kas atklāj mūsu personības tumšās, noslēpumainās puses.

Šis ēnu horoskops veidojies vienā laikā ar mums pierasto zodiakālo horoskopu — tātad sirmā senatnē.

Par mītu horoskopu to dēvē tāpēc, ka visu desmit šīs sistēmas zīmju nosaukumu un raksturojuma pamatā ir seno tautu, galvenokārt sengrieķu, mitoloģija. Tolaik ļaudis cieši ticēja šim horoskopam un to izmantoja līdztekus zodiakālajam.

To, ka abas šīs sistēmas viena otru papildina, atzīst arī mūsdienu astrologi. Zodiakālais horoskops ir vairāk orientēts uz pozitīvo rakstura īpašību atklāšanu un cilvēka prognozējamo nākotni, bet mītu horoskops palīdz izgaismot trūkumu cēloņus.

kentavrs

Kentaurs

8. janvāris – 12. februāris

Kentaurs ir mitoloģiska būtne, kuru attēlo kā puszirgu, puscilvēku. Kentauri bija vīnkopības dieva Dionīsa tuvākie līdzgaitnieki. Varbūt tieši šī iemesla dēļ Kentauriem raksturīgs nesavaldīgums. Viņi izceļas ar vētrainu temperamentu un asu raksturu. Vienlaikus zināms, ka kentaurs Hīrons bija vieds un labvēlīgs. Kentauri pieskatīja daudzu mītisko varoņu audzināšanu.

Cilvēki, kas dzimuši šajā zīmē, izceļas ar neatkarīgu raksturu. Viņi, kā likums, ir emocionālāki, viņiem trūkst racionālas pieejas daudzām dzīves situācijām. Viņiem ir grūti apvaldīt savas spēcīgās jūtas.

Dusmas un seksuālie vilinājumi liek Kentauriem zaudēt galvu. Samērā bieži apkārtējie pamana, ka Kentauri ir atkarīgi un gļēvulīgi. Tomēr atsevišķiem šīs zīmes pārstāvjiem piemīt izcils vērīgums un gudrība.

harpija

Harpija

13. februāris – 18. marts
Senie mīti vēsta, ka Harpijas ir bīstamas lidojošas būtnes ar asiem nagiem, kuri nes nāvi. Tās izskatās pa pusei kā putni. Mitoloģijā Harpijas ir atriebības simbols. Tās mīt Aīda jeb mirušo valstībā. Harpijas grieķu mitoloģijā ir jūras dieva Taumanta un okeanīdas Elektras meitas. Tās ir ļoti ātras, gluži kā virpulis.

Senie grieķi raksturoja Harpijas kā drūmas un briesmīgas būtnes, kas sodīja tos cilvēkus, kuri krituši dievu nežēlastībā. Harpijas atņēma ļaudīm pārtiku, tādējādi lemjot viņus bada nāvei.

Harpijas zīmē dzimušiem cilvēkiem raksturīga tā dēvētā melnā skaudība. Viņi priecājas par savu paziņu neveiksmēm, īpaši tad, ja tās piemeklējušas cilvēkus, kurus viņi uzskata par saviem ienaidniekiem. Nevaldāmā enerģija parasti pārsteidz tos, kuri pazīst šīs mitoloģiskās zīmes pārstāvjus. Cilvēki-Harpijas diez vai var cerēt uz apkārtējo piedošanu.

pegazs

Pegazs19.marts – 24.aprīlis
Viens no grieķu mitoloģijas tēliem ir Pegazs. Viņa tēvs bija Poseidons, bet māte – gorgona Medūza. Gorgonu nogalināja Persejs, bet no viņas ķermeņa dzima spārnots zirgs – Pegazs. Viņš mitinājās starp Olimpa dieviem un personīgi piegādāja Zevam pērkonu un zibeni.

Zināms, ka ar spārnotā Pegaza palīdzību izplatījumā pārvietojas mūzas. Vēl vairāk – tieši Pegazam ar savu pakavu izdevās izsist virszemē avotu Hipokrēnu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem. Pegazs ir tikpat nenotverams kā vienradzis. Savaldīt viņu var tikai ar iemauktiem no tīra zelta.

Cilvēks-Pegazs ir līdzīgs spārnotam zirgam. Viņš “paceļas debesīs”, augstu virs cilvēku masām. Šā cilvēka negatīvā īpašība ir tā, ka viņš ir pārmēru lepns un uzskata, ka viņam lemts laimīgāks liktenis nekā tas, kāds ir īstenībā. Viņam nepatīk garlaicīgs rutīnas darbs, kas izsit viņu no līdzsvara. Viņa dienas aizrit pārliecībā, ka viņš pelnījis laimīgāku dzīvi.

Lasīt tālāk: 1 2
loading...

1 Comment

  1. Liene 22.01.2018 at 21:41 - Atbildēt

    Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo Jaunā gada loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/NdqjC4 saņem papildus biļeti bez maksas un sāc Jaunu dzīvi ar Jauno gadu!