Gvido Linga. Tāds viņš paliks mūsu sirdī – labāko video izlase

01-01-2021

Kadrs no video

“Gan, gan jau kādreiz gan. Skumjas izgaisīs un vieglāk paliks rīt,” tā vēl nupat aizvadītā gada februārī leģendārās rokgrupas “Linga” 30 gadu un grupas dibinātāja un solista Gvido Lingas 50 gadu jubilejas koncertā dziedāja viņš pats.

Gvido Lingas unikālā balss pārstāja skanēt 2020. gada 20. decembrī. Gvido Lingu un viņa grupu Latvijas rokmūzikā atceras pazīstamais kultūras apskatnieks Andrejs Volmārs, bet mēs piedāvājam video izlasi leģendārā mūziķa piemiņai.

Gvido Linga (dzimis Vasiļjevs; 1969. gada 16. jūnijs — 2020. gada 20. decembris) bija latviešu mūziķis un radio un televīzijas raidījumu vadītājs. Pazīstams kā grupu “Ārprāc”, “Linga” un “Zig Zag” solists. Mūziķa un režisora Igora Lingas jaunākais brālis.

Gvido mācījās Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā kompozīciju, trauku modelēšanu, stikla lējumus.

Cenšoties neatpalikt no vecākā brāļa, viņš 1985. gadā kopā ar Edmundu Tropu un Uldi Timoško dibināja grupu “Ārprāc”. Viņš bija grupas vokālists un turpināja piedalīties grupā pēc tam, kad tā mainīja nosaukumu uz “Zig Zag”. Pēc albuma “Zig Zag: izdošanas 1988. gadā viņš pameta grupu, nomainīja uzvārdu uz Linga un dibināja grupu “Linga”.

Gvido aktīvi darbojies ar mūziku saistītu raidījumu veidošanā radio un televīzijā. No 2001. līdz 2019. gadam Linga bija Latvijas Radio 2 raidījumu vadītājs. Viņš kopā ar brāli Igoru piedalījies vairāku Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumu veidošanā, tostarp “Latvijas muzikālā līga” un “Mūzikas video”. Viņš bija viens no Latvijas Mūzikas kanāla dibinātājiem.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kas īsti notika ar Gvido Lingu? Brālis atklāj pāragrās nāves apstākļus

Nosaukts Gvido Lingas pāragrās un pēkšņās nāves iemesls

loading...