Gurķi prot pateikt, kā viņiem pietrūkst! Padomi dārzkopjiem

03-08-2019

Lai vienmēr tiktu pie skaistiem un vienādiem gurķīšiem, jāsaprot augu vienkāršā valoda. Lūk, dažas pazīmes, kas liecina, ka gurķiem kaut kā pietrūkst.

Ja gurķi aug sulīgi un vienādi, tātad tiem viss ir kārtībā, viss tos apmierina.

Greizs, strups auglis liecina, ka tas par maz laistīts. Ja nevari laistīt tik bieži, kā gurķim kārotos, apliec dobes no abām pusēm ar purva sūnām, sfagniem, aptuveni 10 cm platumā. Tā lieliski piesaista mitrumu, “dalās” ar to ar dobes kaimiņiem un arī novērš slimības izraisošu mikrobu savairošanos, jo tam piemīt baktericīdas īpašības.

Gurķa apakša ir spica, sagriezusies, tas neizaug vēlamajā lielumā – tas nozīmē, ka trūkst slāpekļa. Lai to novērstu, izšķīdina 1 ēdamkaroti karbamīda spainī ūdens (10 l) un pēc laistīšanas ar tīru ūdeni katru augu aplaistīt ar 3 l šī šķīduma.

Pēc tam mulčē dobi ar biohumusu – katram augam 1 kg.

Ja gurķi sāk veidoties bumbierveida, ar paplatinātu apakšu, tas nozīmē, ka trūkst kālija. Izšķīdina 1 ēdamkaroti kālija sulfāta spainī ūdens un atkal pēc tās pašas shēmas aplaista gurķus. Der arī pelnu šķīdums ūdenī – pelnus sajauc ar ūdeni un nostādina.

Ja gurķi ir tādi kā “apstīpoti” vidū, vajadzīga labāka apputeksnēšana. Blakus dobei var novietot trauku ar medus ūdeni, apslacīt augus ar melisas uzlējumu, lai piesaistītu kukaiņus.

loading...