Gudri vecāki vai parasti vecāki. Kā neapgriezt savam bērnam spārnus?

15-05-2023

Septiņas atšķirības starp gudru vecāku un parastu vecāku: svarīgas lietas, ko mēs palaižam garām.

“Neapgrieziet savam bērnam spārnus. Tiklīdz viņš tos izpletīs, viņš neļaus arī jūsu spārniem nokrist!”

Mēs visi teorētiski zinām, kā pareizi audzināt bērnus. Taču laika, gudrības un pacietības trūkuma dēļ mēs bieži rīkojamies citādi.

Pamatnoteikums: neapgrieziet savam bērnam spārnus. Tiklīdz viņš tos izpletīs, viņš neļaus jums nokrist!

1. Parasts vecāks visu savu laiku pavada ar bērnu, atstājot savus vaļaspriekus un intereses ēnā. Patiesi gudrs vecāks rūpējas arī par sevi. To viņš māca arī bērniem.

2. Parasts vecāks visus vakarus pavada, pildot mājasdarbus kopā ar bērnu. Gudrs vecāks uzskata, ka bērnam ir jābūt atbildīgam par tiem pašam. Ja kaut kas neizdodas, vecāks nāk palīgā. Viņi tikai norāda ceļu uz risinājumu, nevis dara visu par bērnu.

3. Daudzi vecāki cenšas “atpirkties”, pērkot bērnam dārgas dāvanas. Gudrs vecāks dod bērnam naudu nelieliem izdevumiem. Bērnam jāiemācās pašam sadalīt naudu un atlikt to malā rotaļlietu iegādei. Vecākam būtu jāuzrauga šis process un jāmāca bērns.

4. Bieži vien mātes un tēvi nevēlas noskaidrot sava bērna sliktas uzvedības iemeslu. Viņi vēlas to ātri “pārtaisīt”. Gudrs vecāks saprot cēloni un cenšas palīdzēt atrisināt problēmu.5. Parasts vecāks vispirms vēlas izaudzināt krietnu un veiksmīgu cilvēku. Gudrs vecāks cenšas veidot siltas un ciešas attiecības ar bērnu.

6. Parasts vecāks pasargā savu bērnu no dažādām problēmām, reizēm darot lietas, kas viņam netiek prasītas.

Gudras mātes un tēvi pieļaujamos gadījumos ļauj bērnam kļūdīties. Pēc tam palīdz bērnam no situācijas gūt mācību.

7. Daudzi vecāki ļauj bērnam visu, lai viņš nesāktu dusmu lēkmes vai histērijas. Bērni to bieži vien izmanto. Gudrs vecāks neļauj savam bērnam kāpt uz galvas. Viņš respektē ne tikai savu, bet arī bērna personīgo telpu.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Par tiem, kam atņemta bērnība… un arī briedums. Ko bērnam nodara neprognozējami vecāki?

Bērni ir vecāku karma. Mācies un izdari secinājumus!Vārds var izglābt vai nogalināt. Kā vecāku teiktais ietekmē bērnu dzīvi?

Uzzini, kuros datumos dzimuši bērni sniedz vecākiem ļoti daudz!

Bērnam jāzina vārds “nedrīkst”. Ineses Ziņģītes padomi jaunajiem vecākiem