Cūkgaļas, laša, kartupeļu šašliks. Desmit grilēšanas receptes iedvesmai

01-06-2021

Populārākie grila sezonas produkti Latvijā ir vistas gaļas šašliks, cūkgaļas šašliks un dažādas cepamdesiņas, seko kupāti, jēra gaļas šašliks, burgeri, ribiņas un vistas šķiņķīši, secināts gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” sadarbībā ar pētījuma kompāniju “Norstat Latvija” veiktajā aptaujā.Pēc aptaujas datiem, tādus grila produktus kā burgerus un cepamdesiņas vairāk izvēlas grilēt jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kas ļāvis secināt, ka jauniešu auditorijai patīk eksperimentēt salīdzinājumā ar citas paaudzes pārstāvjiem.

Tikmēr cūkgaļas, tāpat kā jēra gaļas šašliku, biežāk izvēlas grilēt iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 59 gadiem. Savukārt vistas gaļas šašliks ir populārs grila kategorijas produkts visās vecuma grupās.

Aptaujā secināts, ka ir atšķirības starp Rīgas, Pierīgas un Latvijas reģionu iedzīvotāju gaļas grilēšanas paradumiem. Latvijas reģionos lielāka popularitāte ir cūkgaļas šašlikam, it īpaši Latgalē un Zemgalē, savukārt jēra gaļai lielāka priekšroka tiek dota Latgalē un Pierīgā. Aptaujā arī secināts, ka atšķirībā no citiem reģioniem Latgales iedzīvotāji vairāk pieturas pie klasiskām izvēlēm, savām maltītēm retāk izvēloties netradicionālus grila produktus, piemēram, vistas šķiņķīšus un burgerus.

“Grilam domātās produkcijas kategorija pēdējos gados ir viena no straujāk augošajām, un tas ir likumsakarīgi. Mainās gan iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas paradumi, gan arī pozitīvu ietekmi uz pieprasījuma pieaugumu atstāj labvēlīgie laika apstākļi,” sacīja “Forevers” īpašnieks, valdes loceklis Andrejs Ždans.

Aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija”. Tajā piedalījās vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

1. Šašliks piparmētru marinādē

2. Šašliks afrikāņu gaumē

3. Šašliks “Bizītes”

4. Šašliks granātābolu marinādē

5. Laša šašliks sinepju glazūrā

6. Vistas šašliks ar ananasiem

7. Šašliks medus marinādē

8. Klasisks kakla karbonādes šašliks

9. Ātrais šašliks stundas laikā

10. Kartupeļu un bekona šašliks

loading...