Glābjam tomātus no fitoftoras: rīcība soli pa solim. + Vēl pieci audzētāju padomi!

07-07-2024

Ekrānuzņēmums

Lietus periodi var kļūt par nopietnu draudu jūsu tomātiem, izraisot slimību, kas pazīstama kā fitoftora. Šī viltīgā infekcija var pilnībā iznīcināt jūsu ražu, ja jūs savlaicīgi neveicat pasākumus augu aizsardzībai.

Piedāvājam efektīvu aizsardzības shēmu, kas ietver trīs galveno preparātu: “Ridomil Gold”, “Magnicur Fino” un “Quadris” izmantošanu. Lai panāktu maksimālu efektivitāti, ir svarīgi ievērot noteiktu secību un nogaidīšanas periodus starp apstrādēm.

Pārbaudīta fitoftoras apkarošanas shēma

1. “Ridomil Gold”.

Pirmais solis ir preparāta “Ridomil Gold” lietošana. Šis preparāts ir plaši pazīstams ar savu efektivitāti, bet tam ir ilgs gaidīšanas periods – 14 dienas. Tas nozīmē, ka pēc apstrādes tomātus var lietot uzturā tikai pēc divām nedēļām.

2. “Magnicur Fino.”

Pēc 14 dienām pēc pirmās apstrādes, ja tomāti vēl nav nogatavojušies, jāveic otrā apstrāde ar “Magnicur Fino”. Šim preparātam ir īss nogaidīšanas periods – 10 dienas, kas ļauj droši patērēt augļus pēc šī perioda.

3. Hibrīdu apstrāde

Ja laika prognozes nav labvēlīgas, jūs varat saīsināt periodu starp otro un trešo apstrādi. Piemēram, pēc “Magnicourt Fino” un pēdējo 8 dienu lietus var pāriet uzreiz pie “Quadris” lietošanas.

4. “Quadris”

Arī pēdējo, ceturto apstrādi ieteicams veikt ar preparātu “Quadris”. Tas ir īpaši svarīgi augļu veidošanās periodā, kad tomāti ir visneaizsargātākie. “Quadris” ir minimālais nogaidīšanas periods – tikai 5 dienas. Tas ļauj sākt novākt augļus jau sestajā dienā pēc apstrādes un nodrošina aizsardzību pret fitoftoru divu nedēļu garumā.
Svarīgi atcerēties, ka efektīvai aizsardzībai pret fitoftoru ir stingri jāievēro norādītie nogaidīšanas periodi starp apstrādēm un, ja nepieciešams, jāpielāgo tie aktuālajiem laika apstākļiem. Šāda sistēma līdz minimumam samazinās slimības risku un nodrošinās veselīgu un auglīgu ražu līdz sezonas beigām.

Šī pārbaudītā shēma palīdzēs jums efektīvi aizsargāt tomātus no fitoftoras un nodrošināt labu ražu pat mainīgos laika apstākļos.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!