Gints Veinbergs: “Labi masieri Latvijā vienmēr būs vajadzīgi, un ir pietiekami labi apmaksāti”

13-02-2019
Foto - no privātā arhīva un pixabay.com

Foto – no privātā arhīva un pixabay.com

 Gints Veinbergs  pirms  10 gadiem  pieņēma izaicinājumu – no celtnieka kļuva par masieri, pašlaik viņš ir pieprasīts masieris Latvijas  labākajos SPA salonos,  kā arī pasniedz masāžas kursus Profesionālajā Skaistuma skolā. Ar savu pozitīvo pieredzi Gints iedvesmo  arī citus  strādāt šajā profesijā un  saka: “Uz darbu eju bez jebkāda stresa. Man ir  50 gadi, un   es spēju visu to pašu, ko 20 gadus veci puiši. Masiera profesija  cilvēkam nerada  arodslimības, ja masāžu veic ergonomiski pareizi. Braukt strādāt uz ārzemēm es neplānoju, jo, parēķinot dzīvošanas izmaksas ārzemēs, man tas būtu finansiāli neizdevīgi.”

 Vai šobrīd Latvijā masiera profesija ir pieprasīta?

Labi masieri vienmēr ir bijuši vajadzīgi,  un pašlaik šī profesija kļūst arvien pieprasītāka, jo masāža ir vajadzīga ne tikai cilvēkiem gados,  bet arī jauniem, aktīviem cilvēkiem, kas garas stundas pavada darbā, kā arī jauniešiem. Mūsdienās daudziem cilvēkiem ikdienā  ir liela statiskā slodze – ilgstoši jāsēž vai  jāstāv. Tas rada muskuļu sasprindzinājumu, līdz ar to arī sāpes, stājas problēmas,   funkcionālas problēmas, piemēram, cilvēkam ir diskomforts vai pat sāpes pieliekt vai noliekt galvu. Labs  masieris ar profesionāli veiktu  masāžu šādās situācijās var diezgan daudz palīdzēt.

Kas Jūs pamudināja kļūt par masieri?

Pirms krīzes strādāju celtniecībā – iekšējo apdares  darbu  jomā. Darbs bija interesants, radošs, taču man nepatika  milzīgā nesakārtotība šajā nozarē  valsts līmenī. Ja strādā privāti  ar lielajiem objektiem, Tev nemitīgi  jācīnās par sevis  nopelnīto naudu. Tāpēc man bija vēlēšanās dzīvē kaut ko mainīt. Painteresējos un nospriedu, ka  varētu kļūt par masieri. Zināmā mērā mani iedvesmoja sievasmāte,  kura ir nostrādājusi  medicīnas iestādē par masieri vairāk kā 35 gadus, kā  arī tas, ka visu  dzīvi esmu nodarbojies ar sportu.

Apguvu 9 mēnešu masāžas apmācību  programmu, un jau mācību laikā iegādājos  masāžas kušeti un sāku masēt mājiniekus un paziņas.

Kādu  brīdi vēl strādāju  abās profesijās – pa dienu celtniecībā, vakarā masēju cilvēkus. Taču  ar laiku sapratu, ka ir jāizvēlas, un sāku nodarboties tikai  ar masāžu. Pirms diviem gadiem ieguvu  augstāko izglītību masiera specialitātē Sarkanā Krusta medicīnas koledžā.

Kas Jūs  aizrauj masiera darbā?

Man patīk strādāt ar cilvēka ķermeni.  Tas ir  patiešām aizraujoši, jo darbojies ar ko tādu,  kas nav līdz galam izpētīts. Ir daudzas lietas, kas man šajā profesijā patīk. Piemēram,  man, kā masierim, nepārtraukti ir jāpilnveidojas – bieži braucu uz dažādiem  semināriem, sekoju līdz jaunumiem. Masāžas nozarē nepārtraukti integrējas dažādas zinātnes, piemēram, kinezioloģija, osteopātija, un man ir ļoti  interesanti to visu apgūt un, protams, arī izmantot savā ikdienas darbā. Gandrīz katrs masieris laika gaitā izveido savu autormasāžu – ieliek  tajā visu  labāko,  ko ir iemācījies un par ko pats  savā praksē ir  pārliecinājies. Man ir  gandarījums strādāt ar cilvēku individuāli – noskaidrot viņa problēmas un  vajadzības, un mēģināt viņam palīdzēt ar  savām zināšanām un pieredzi.

Vēl, kā masierim, man prieku  sagādā tas, ka bieži cilvēki salīdzinoši  ātri jūt  rezultātu, un es  saņemu pozitīvas atsauksmes. Tas ir liels gadarījums – dzirdēt, ka Tavs darbs kādam patiešām ir palīdzējis.

Vai  tiešām nav  negatīvu un neapmierinātu klientu?

Dažkārt es redzu, ka cilvēks ir  atnācis ar kaut kādām savām ikdienas problēmām,  stresu, neapmierinātību. Taču es to neuztveru personīgi. Domāju tikai par to, ka  cilvēks ir  atnācis uz masāžu, lai atpūstos,  justos  labāk,  un  man viņam ir  jāpalīdz. Un  tad notiek  brīnums. Īpaši, ja cilvēks vēl masāžas laikā ar mani sarunājas, pēc seansa  viņš bieži ir kļuvis citādāks – pat balss un izskats ir mainījies.

Sākot mācīties par masieri, pēc cik ilga laika cilvēks ir gatavs sākt  strādāt?

Profesionālajā Skaistuma skolā ir dažādas iespējas. Ja cilvēkam ir interese par masiera profesiju, sevis pilnveidošanai viņš  var apgūt pieaugušo neformālās izglītības programmu (1.modulis). Šis kurss ilgst divus mēnešus, un tajā tiek apgūti klasiskās  masāžas pamati. Beidzot šo kursu, cilvēks  šo to prot no masāžas un jau masē. Taču iegūtais sertifikāts viņam vēl nedod tiesības strādāt par masieri.

Ja cilvēkam jau ir nobriedusi interese apgūt masiera profesiju, Profesionālajā Skaistuma skolā ir iespēja mācīties tālāk – apgūt  2. apmācību moduli. Šis kurss ilgst 2.5 mēnešus, tajā tiek apgūtas  SPA masāžas un dažādas ķermeņa procedūras.  Apgūstot   abus kursus  (1. un 2. moduli), kas kopā ir 4.5 mēneši, cilvēkam tiek  izsniegta valsts atzīta apliecība par profesionālās pilnveides izglītību.

Savukārt, ja cilvēks jau uzreiz skaidri zina,  ka  vēlas apgūt masiera profesiju, Profesionālajā Skaistuma  skolā var apgūt pilnu masieru apmācības programmu. Mācības ilgst  9 vai 18 mēnešus – atkarībā no nodarbību intensitātes. Pēc šī kursa tiek iegūta profesija SPA speciālists, kā  arī kvalifikācijas apliecība, kas ļauj  strādāt  par masieri privātajās iestādēs – SPA salonos, skaistuma studijās u.c.

Jāuzsver, ka Profesionālajā  Skaistuma  skolā mācību programmas ir valsts licencētas un akreditētas. Mācību laikā  tiek apgūtas teorētiskās zināšanas – ieskats anatomijā, fizioterapijā, aromaterapijā u.c. Kā arī uzreiz notiek praktiskās nodarbības, jo masāžu var apgūt tikai praktizējot. Tādēļ droši var teikt, ka pēc pusgada audzēkņi jau pietiekami pārliecinoši praktizē. Visbiežāk sākumā masē tuviniekus, draugus, paziņas. Cilvēki sāk ieteikt  saviem  draugiem un paziņām, un tā lieta  aiziet…

Ja topošais masieris vēlas strādāt medicīnas iestādē, viņam ir jābūt augstākajai profesionālajai izglītībai masiera specialitātē. Latvijā pašlaik  ir trīs vai četras izglītības iestādes, kur divu gadu laikā var šādu specialitāti apgūt un iegūt diplomu.

Vai beidzot masieru kursus Profesionālajā Skaistuma skolā, Jūsu audzēkņi viegli atrod  darbu?

Viņi ir konkurētspējīgi  tirgū. Profesionālajā  Skaistuma skolā  apgūst dažādus masāžas veidus – klasisko masāžu, kas ir masāžas pamatā, kā arī limfodrenāžas masāžu,  medus masāžu, Taizemes pēdu masāžu u.c. Lai strādātu  SPA salonā, masierim ir jāprot dažādi masāžas veidi. Mūsu skolas audzēkņi var variēt ar  tiem masāžas veidiem, ko ir apguvuši.

Turpretim, ja  mērķis ir strādāt par masieri  medicīnas iestādē,  masierim bieži pietiek  ar vienu ārstniecisko masāžu, kas tiek dalīta pa ķermeņa zonām – muguras masāža, kāju masāža, roku masāža u.c.

Vai Latvijā cilvēki pēc 40 bieži nolemj mainīt profesiju un pārkvalificējas par masieri?

Profesionālajā Skaistuma skolā mācās visdažādāko vecumu cilvēki – gan jaunieši, gan cilvēki pēc 40, arī visdažādāko profesiju pārstāvji –  biroja darbinieki, grāmatveži. Pie mums ir mācījies pat profesionāls ārsts, kurš gribēja apgūt masāžu. Grupas ir  nelielas, esmu novērojis, ka masiera profesiju bieži izvēlas cilvēki, kuriem ir mērķis – diezgan skaidri zina, ko grib.

No savas pieredzes varu teikt, ka pārkvalificēšanās prasa zināmus  resursus. Cilvēkam ir vajadzīgs laiks, lai saprastu, vai tā patiešām ir profesija, kurā viņš vēlas strādāt.

Vai arī masierim bez darba pieredzes ir izredzes  dabūt darbu SPA salonā?

Pilnīgi noteikti! Savulaik arī mani, cilvēku bez pieredzes, pieņēma darbā augsta līmeņa SPA salonā. Tas bija pašā  sezonas karstumā, bija ļoti  daudz klientu, un es guvu bagātīgu pieredzi. Joprojām strādāju šajā SPA salonā pāris dienas nedēļā – pārsvarā  pieņemu savus pastāvīgos klientus.

Dažos SPA salonos, pieņemot masieri darbā, prasa  rekomendācijas. Taču es personīgi pazīstu SPA salonu īpašniekus, kas vairāk vērtē nevis desmit gadu pieredzi šajā darbā, bet, kā cilvēks sevi pasniedz, kāda ir  viņa attieksme, un pieņem darbā  arī cilvēkus pēc skolas beigšanas.

Meklējot darbu, daudz atkarīgs arī no  cilvēka uzņēmības. Ja tikai lasīs sludinājumus un sūtīs CV,  var nepamanīt.  Manuprāt, labākais  veids ir pašam aizbraukt uz  salonu, kurā gribētos strādāt par masieri un piedāvāt savus pakalpojumus. Tad ir liela iespēja uzreiz satikt iestādes vadību. Iespējams, cilvēkam palūgs pierādīt savas prasmes – veikt  kādam masāžu.  Ja patiks, var arī piedāvāt darbu.

Visbeidzot praktisks jautājums – vai ar  masiera profesiju mūsdienās var nopelnīt?

No savas pieredzes varu teikt –  var nopelnīt, lai pietiekami labi dzīvotu. Man pašam labāk patīk strādāt privātajā sektorā. Strādāju vairākos salonos – katrā vietā cilvēki pierakstās pie manis kā pie konkrēta masiera. Taču, strādājot privāti, nekad nevari būt 100% pārliecināts, cik  nopelnīsi nākamajā mēnesī. Sezonas laikā var nopelnīt pat pusotru tūkstoti eiro mēnesī, nesezonas laikā – var sanākt 600 – 700 eiro. Taču vidēji sanāk pietiekami labi.  Cilvēkam, kuram ir svarīgi  katru mēnesi saņemt konkrētu algu, izdevīgāk ir izvēlēties masiera darbu medicīnas iestādē.

Cilvēkiem, kas apsver domu  kļūt par masieri, no savas pieredzes varu  teikt  – noteikti mēģiniet! Ja šī profesija  aizrauj un  interesē, tad mācību process un  arī darbs  ir patīkams un interesants.

Informāciju par masieru apmācību iespējām lasiet Profesionālās Skaistuma skolas oficiālajā mājas lapā www.skaistumaskola.lv vai zvaniet pa tel.27755850.

loading...