Ģerānija aug, bet nezied! Ko darīt?

07-06-2020

gnc-1

Ģerānija tiek kopta labi un rūpīgi, bet greznu ziedu vietā parādās vien reti un sīki ziediņi. Ko darīt, kādus apstākļus radīt, lai varētu priecāties par krāsu simfoniju uz palodzes?

Pieredzējuši ziedu audzētāji zina dažus noslēpumus, kā izaudzēt skaistu un kuplu ģerāniju.

Pirmkārt, stādot uzreiz jāizvēlas irdenu, gaisu caurlaidīgu substrātu, tam noteikti pievienojot smiltus. Pārāk barojošs substrāts stimulē lapu un dzinumu augšanu.

Otrkārt, ģerānijām ļoti patīk gaisma, tām vajadzīgi tieši saules stari, citādi tā izstīdzēs un ziedu būs maz.

Tāpēc šos augus vislabāk novietot dienvidu un dienvidrietumu pusē. Ziedēšanu veicina krasas temperatūras svārstības (dienā – silts, naktī – vēss) un svaigs gaiss.

Treškārt, ziedēšanu veicina regulāra mēslošana ar ziedošiem augiem paredzētu mēslojumu ar kāliju un fosforu, kas stimulē ziedēšanu. Savukārt slāpeklis veicina lapu augšanu. Vēl vajadzīgs ne pārāk apjomīgs podiņš diametrā ap 15 centimetriem.

Ziemā augu vēlams turēt gaišā vietā ar temperatūru aptuveni 15 grādi, pārstādīt vislabāk pavasarī. Vēl svarīgi ģerāniju apgriezt, lai tā ziedētu bagātīgāk.

Pēc apgriešanas strauji augs sānu dzinumi un veidosies kupls vainags. Pēdējo apgriešanu vēlams izdarīt vasaras beigās, lai jaunie dzinumi paspētu izaugt un aizmesties ziedpumpuri.

Avots: “Lifehack”LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Lai ģerānija ziedētu kā traka, pabaro to ar šo dabīgo maisījumu!

Uz palodzes zied ģerānija? Pagatavo attīrošu balzamu sejai!

Mājas talismans – ģerānija. Kāpēc mūsu vecmāmiņām uz palodzes vienmēr bija šis augs?

loading...

1 Comment

  1. Serf 01.06.2019 at 01:40 - Atbildēt

    Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!z