Garlaicīgi nebūs! Nosauktas “runīgākās” kaķu šķirnes

11-02-2024

Ekrānuzņēmums

Kaķi ir gluži kā cilvēki – katram ir sava personība. Taču dažas uzvedības īpašības ir vairāk raksturīgas dažām šķirnēm un mazāk – citām. Piemēram, dažām kaķu šķirnēm ir raksturīgs lielāks “runīgums”.

Daudziem cilvēkiem patiesībā patīk, ja mājas pūkainais kaķis ar balsi atbild uz katru saimnieka frāzi vai aktīvi “pieprasa” uzmanību.

Lai būtu vieglāk izvēlēties sava topošā mājdzīvnieka šķirni, portāls marthastewart.com ir izveidojis sarakstu ar 10 šādām runātīgām šķirnēm, starp kurām jūs varat izvēlēties to, kas jums būs piemērota arī pēc izskata.

Amerikāņu bobteils

Ja meklējat kaķi, kuram patīk runāt un kuru var iemācīt staigāt uz pavadas, meklējiet amerikāņu bobteilu. Šī šķirne ir ļoti laba arī ar bērniem.

Bali/Javas kaķis

Runīgs? Jā. Tievs, graciozs augums un karalisks izskats? Jā. Javas kaķis (tagad apakššķirne, parasti – Bali kaķis) ir tikpat izaicinoši runīgs kā Siāmas kaķis, lai gan tam ir salīdzinoši maigāks tonis.

Bengālijas kaķis

Bengālijas kaķis ir uzmanības alkstošs radījums, un viņš aicinās saimnieku tuvoties no savas vietas. Dažus kaķus var iemācīt staigāt ar pavadiņu āra piedzīvojumu laikā, un arī lielākā vecumā tie saglabās savu rotaļīgo dabu.

Birmas kaķis

Rotaļīgs un uz cilvēkiem orientēts – Birmas kaķis būs pirmais, kas ģimenē sniegs un saņems simpātijas. Šim kaķim ir maigāka mņaudēšana, un tam nav problēmu izrādīt savu klātbūtni, baudot labu sarunu ar saimniekiem.

Osikets

Osikets (Ocicet) var būt mājas kaķis, taču pēc izskata tas ir tuvs savvaļas senčiem ar tādiem kažoka tipiem kā tumši brūns, brūns, lavandas un sudrabains. Pārliecināti un ārkārtīgi inteliģenti, šie kaķi ar prieku sagaidīs jūs un visus ciemiņus, kas ienāks pie jūsu durvīm.

Austrumu īsspalvainais kaķis

Šīs šķirnes slaidie pārstāvji mīl cilvēku sabiedrību un izveidos ciešas attiecības ar vismaz vienu ģimenes locekli. Tie labprāt piedāvās gan nomierinošu murrāšanu, gan arī pārmetumu pilnu gaudošanu, ja atstāsiet tos mājās vienus uz ilgu laiku.

Peterbolds

Peterbolds ir bezspalvaina kaķu šķirne, kurai nepieciešama regulāra kopšana, lai uzturētu ādu mīkstu un maigu. Šie kaķi mēdz sadzīvot gandrīz ar visiem – pieaugušajiem, bērniem, suņiem un citiem mājdzīvniekiem – un skaļi komunicēs jūsu sabiedrībā.

Siāmas kaķis

Siāmas kaķi ir pazīstami ar savu runīgumu. Šie kaķu ir neticami komunikabli, inteliģenti un skaļi – viņi runās ar ikvienu, kas vēlas klausīties, un, atklāti sakot, pat ar tiem, kas nevēlas.

Sfinkss

Ikoniskais sfinkss, par spīti izplatītajam uzskatam, ne vienmēr ir bezspalvains. Daudzām no tām ir ļoti plāna spalviņa. Šīs šķirnes kaķi ir simpātiski, dzīvespriecīgi un skaļi sarunājas, tāpēc jums būs daudz iespēju aprunāties ar savu kaķi.

Tonkinas kaķis

Zilacainais Tonkinas kaķis ir meistars bumbiņas pienešanā un paslēpēs. Šo sabiedrisko personību pavada skaļi ņaudieni un priecīga murrāšana.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS PAR KAĶIEM!

Laimes un veiksmes kaķi: kuras šķirnes tās ir?

Kaķis “iezīmē” teritoriju mājās. Kā vienkārī atrisināt problēmu?

Kaķu horoskops. Izzini sava mīluļa rakstura noslēpumus!