Galvassāpes: cēloņi, fitoreceptes, ekstrasensu ieteikumi

22-04-2018

galvassapes


Ko mēs zinām par galvassāpēm? Atklāti sakot, pavisam nedaudz: uznāk negaidīti, vienmēr nelaikā, stipri bojā garastāvokli, traucē normāli strādāt un dzīvot.

Kā mēs tādās reizēs rīkojamies? Tie, kuri kaut kādu apsvērumu dēļ kategoriski neatzīst tabletes, stoiski cieš un gaida, kad šis murgs beigsies.

Pārējie gari nedomādami velk laukā no kabatas ar gudru ziņu jau laikus tur ielikto pretsāpju līdzekļa iepakojumu un ieņem vienu vai pat divas tabletītes ar drošu pārliecību, ka drīz kļūs vieglāk. Taču gan pirmajiem, gan otrajiem kopīgs ir tas, ka viņi pret galvassāpēm izturas kā pret uzmācīgu mušu – aizgaiņā un aizmirst.

Lai gan patiesībā tas ir organisma signāls, ka kaut kur kaut kas nav kārtībā. Starp citu, pasaulē ir radīti pat speciāli zinātniskās pētniecības institūti, kuri nodarbojas ar galvassāpju izpēti.

Tās ir tik dažādas
Sāpe sāpei nav dvīņumāsa – tās ir atšķirīgas. Un patiesībā tā tam arī jābūt, jo arī cēloņi taču ir dažādi.

* Skābekļa trūkums gaisā. Ir jāiziet laukā svaigā gaisā vai arī kārtīgi jāizvēdina telpas.

* Stresi. Kolīdz jūtat, ka sākat nervozēt, jāieņem kāds nervus nomierinošs līdzeklis.

* Spēcīgi aromāti. Arī tie var būt galvassāpju cēlonis, tāpēc parfimērija jālieto mēreni un jāizvēlas viegli un maigi aromāti.

* Pārāk liela aizraušanās ar dažiem produktiem (sieru, šokolādi, kafiju, sāli un riekstiem, kā arī gaļas konserviem un saldējumu). Ieteikums te tikai viens – jāsamazina visu šo produktu lietošana uzturā.

* Ilgstoša košļāšana. Nevajag pārāk aizrauties ar košļājamo gumiju.

* Alkoholiskie dzērieni (galvenokārt alus, sarkanvīns, reizēm šampanietis). Ar spirtoto dzērienu lietošanu vispār jābūt piesardzīgiem – paģiru galvassāpes ir pavisam nelāgas. Bet ja galva sāk sāpēt pat pēc viena kausa alus – tas nozīmē, ka šis populārais dzēriens diemžēl nav domāts jums.

* Miega trūkums. Atpūta organismam ir ļoti nepieciešama, tāpēc miegam jācenšas atvēlēt ne mazāk kā 7–8 stundas.

* Menstruācija. Šajā gadījumā viss ir tāpat skaidrs: kritiskajās dienās adrenalīna līmenis ir paaugstināts, bet glikozes līmenis – pazemināts. Tāpēc – vairāk pozitīvu emociju un mazliet kaut kā salda.

Šķir nākamo lapu un uzzini, kad jāiet pie ārsta!

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...