“Gaļā ir aizdomīgi daudz ūdens!” sašutis pircējs. Vai tiešām gaļā injicē škidrumu lielākam svaram?

10-02-2019

gala12

Rīdzinieks Uldis bieži gatavo gaļu. Secinājis, ka tajā ir aizdomīgi daudz ūdens. Pēdējo reizi nopircis cūkgaļas lāpstiņu bez kaula par trim ar pusi eiro. Pēc gatavošanas izmērījs, ka piektā daļa gaļā bijusi ūdens. Naudas izteiksmē tie bijuši 70 centi, jo par gaļu bija samaksājis 3.eiro 50 centus.

Uldis grib noskaidrot, vai tas ir normāli, ka jāmaksā ne tikai par pašu gaļu, bet arī par ūdeni, kas lielos daudzumos izdalās no gaļas? Dzirdējis un arī internetā esošie video liecinot, ka varot būt gadījumi, ka gaļā tiek špricēts šķidrums, lai būtu lielāks svars. Senāk gaļā neesot bijis tik daudz šķidruma.

Kopā ar raidījuma “Bez Tabu” žurnālistiem Uldis veic eksperimentu un atkal gatavo cūkgaļu. Šoreiz pēc gatavošanas no 800 gramu lielā cūkgaļas gabala izdalās 140 ml ūdens. Atkal gandrīz piektā daļa.

Kad tādu pašu 800 gramu lielu cūkgaļas lāpstiņas gabalu gatavo restorāna “Hercogs” šefpavārs Nauris Nummurs, pēc gatavošanas izdalās vien 50 ml liels šķidruma daudzums. Atšķirību šefpavārs izskaidro, ka gatavojot izmantotas dažādas plītis. Uldim bijusi gāzes plīts, restorānā indukcijas plīts, Uldis katlam bija uzlicis vāku, pavārs gatvavoja gaļu katlā bez vāka.

Veic citu eksperimentu un šefpavārs pagatavo divu dažādu ražotāju vienāda lieluma cūkas lāpstiņu. Gatavo vienādos katlos un uz tās pašas plīts. Rezultātā šķidruma daudzums gaļā atkal atškiras.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Ilze Plīkša informē, ka saņem zinojumus no pircējiem, kuriem ir aizdomas, ka gaļai tiek pievienots ūdens, lai būtu lielāks svars, taču, veicot pārbaudes, vismaz Latvijā tas neesot konstatēts.

loading...

2 Comments

  1. es 10.02.2019 at 20:02 - Atbildēt

    ko var dirst ka latvijā nav gaļā šķidrums.pajliņi neesat redzējuši īstu cūkas gaļu

  2. Sisi 10.02.2019 at 22:29 - Atbildēt

    No mājās kautas cūkas izdalās tauki nevis ūdens bet pirktajai pannā jālej eļļa un tauki vispār nav un sprakšķ tas vien jau nozīmē ka tur ir piešpricēts ūdens