Gaidāma ziemeļblāzma! Kāds ir šīs nedēļas magnētisko vētru neparastais raksturs?

21-11-2023

Foto – Pixabay.com

Ģeomagnētiskā aktivitāte tuvākajās dienās solās būt intensīva un visai neparasta. Astronomu un fiziķu sniegtās prognozes liecina, ka gandrīz katru dienu Zemes magnetosfērā būs novērojamas perturbācijas, un četras dienas no septiņām iezīmēsies ar G1 līmeņa magnētiskajām vētrām.

Neraugoties uz to, ka šis līmenis tiek uzskatīts par zemāko piecu pakāpju skalā, šo notikumu ilgums un secība liek apšaubīt notiekošā parastību.

Kas ir neparasts gaidāmajās magnētiskajās vētrās

Skaidrs aspekts, kas piesaista uzmanību, ir ne tikai pats magnētisko vētru līmenis, bet arī to ilgstošais raksturs.

Galvenais šīs neparastās aktivitātes cēlonis ir ne tik daudz saules uzliesmojumi kā parasti, bet gan saules vēja ietekme uz planētu. Tas rada nestabilitāti Zemes magnētiskajā laukā uz ilgu laiku – gandrīz līdz pat nedēļas beigām.

Bīstamās dienas saskaņā ar provizoriskajām prognozēm: 20., 22., 24. un 25. novembris.

Pētnieki norāda, ka parasti Saules uzliesmojumu izraisītās ģeomagnētiskās vētras ir īslaicīgas, savukārt pašreizējā parādība nav viena nepārtraukta vētra, bet gan ilgs nestabilitātes periods ar miera intervāliem.

Gaidījumi un iespējamie pārsteigumi

Šonedēļ gaidāmā tik ilgstošā ģeomagnētisko traucējumu sērija rada jautājumus par to, cik anomāla vai pat unikāla ir šī situācija pašreizējā periodā. Zinātnieki norāda, ka skaidrāka aina būs šīs nedēļas beigās, taču pagaidām prognozes liecina par neparasti ilgu, kaut arī vāju, vētru periodu.

Jāatzīmē arī, ka Saules vējš, visticamāk, būs viens no spēcīgākajiem šajā gadā. Tas paver iespēju negaidītiem notikumiem – pastiprinātām vētrām vai košām ziemeļblāzmām. Ieteikums vērot debesis vakarā kļūst pievilcīgāks.Ietekme uz veselību

Interesanta ir arī diskusija par magnētisko vētru ietekmi uz cilvēku veselību. Pēc eksperta domām, elektriskajām parādībām nav kumulatīvas iedarbības, kas tās atšķir no radiācijas. Tomēr ieteikumi cilvēkiem, kas ir jutīgi pret meteoroloģiskajiem apstākļiem, ietver pamatpasākumus, piemēram, pietiekamu atpūtu, miegu un dzeramo ūdeni.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Magnētisko vētru kalendārs novembrim: dažas grūtas dienas meteojutīgiem cilvēkiem

Labvēlīgākās dienas novembra otrajā pusē. + Labākās dienas katrai horoskopa zīmei!

loading...