FOTO: Divi drosmīgi puiši izglābj slīkstošus suņus Upesciemā; pateicīgi arī VUGD

13-03-2019
Foto, Facebook, privātais arhīvs

Foto, Facebook, privātais arhīvs

Dramatiski notikumi šonedēļ risinājušies pie Upesciema dīķiem – divi tuvējo māju suņi, māsa un brālis, ielūzuši ledū Upesciema dīķos. Viņiem draudēja droša nāve, kas, šķiet, būtu neizbēgama, ja palīgā nesteigtos divi drosmīgi puiši, Jānis Lepsis un Kārlis Kupčs. Viņi suņukus izvilka krastā, vēl pirms VUGD palīgu ierašanās, tomēr ir pateicīgi glābējiem – viņi reaģēja operatīvi, tikai šoreiz ar to nebūtu pieticis, lai ķepaiņi izdzīvotu.

www.facebook.com/janis.lepsis.5

www.facebook.com/janis.lepsis.5

Lūk, viņu stāsts, kas publicēts sociālajā tīklā “Facebook”.

“Šodien saņēmu palīgā saucienu no sava drauga Karlis Kupcs, kurš pavisam nejauši bija atradies īstā vietā, īstā laikā! Viņš bija sadzirdējis jocīgas urkšķošas, burbuļojošas skaņas no Upesciema dīķu puses. Dodoties tuvāk pamanīja ledū ielūzušus suņus. Uzreiz zvanīja man, lai steidzos palīgā ar visu, ko uz ātru roku varu salasīt. Ierados un satiku pilnībā slapju Kārli, kurš nezinot šī dīķa dziļumu bija mēģinājis tuvoties suņiem. Taču vietā, kur bija suņi ir ap 3m dziļa bedre. Atpazinu suņus! Kaimiņmājas suņi. Brālis ar māsu.

It kā tikai ap 10m no krasta, bet netiekam klāt, jo ledus lūst. Arī salasītās paletes un dēļi nelīdz.

Situācija ir dramatiska, jo suņi knapi turās, uz ledus malas uzkāruši galvas ar izteikti bēdīgu skatienu.

Zvanu 112, lai sauktu palīgā VUGD. Taču saprotam, ka sekundes un minūtes rit, un suņiem spēki ir izsīkuši. Dodamies uz māju pēc laivas. Suņi, redzot, ka dodamies prom, sāk izdvest lūdzošas, klusas, urkšķošas skaņas. Viss notiek zibenīgi. Kārlis slapjš līdz kaklam, es tikai līdz ceļiem, bet ar pārsistu un asiņojošu galvu, ko pārsitu steigā kraujot mašīnā dēļus.

Kamēr domājam, kā ātri dabūt laivu uz notikuma vietu, iedodu Kārlim sausu treniņtērpu un zābakus.

Pagalmā nav automašīnas, ar ko vest laivu. Karlis jož 500m pēc sava auto. Iekraujam laivu un steidzam pie suņiem. Visādi mēģinam tikt klāt, taču pa ledu paairēt nevar un aizsniegt laivu no krasta, lai pastumtu, arī vairs nevar.

www.facebook.com/janis.lepsis.5

www.facebook.com/janis.lepsis.5

Visi priekšmeti nedaudz par īsu. Laužam ledu, lai izveidotu atvērtu ceļu uz krastu. Kārlis ar laivu kā ledlauzis, es pie krasta ar dēļiem. Izdodas! Suņu puika var papeldēt un izpeld krastā, meitenei spēka nav un ķermenis atdzisis. Izvelkam krastā. Tikko kā suņi ir krastā ierodas VUGD brigāde no Rīgas 6. depo. Sasedzam ar VUGD segām un vedam saimniekiem.

Tagad suņi ir pie saimniekiem, puika izskatās atbilstoši apstākļiem. Meitene čābīgāk. Ceram, ka viss būs labi. Izskatās, ka suņi atradās ūdenī diezgan ilgi, jo bija izkārpījuši jau diezgan lielu gabalu līdz beidzās spēki un uzradās viņu sargeņģelis Kārlis.

Ko es ar šo gribu pateikt?

Zvanīju VUGD 14:21. VUGD no Rīgas atbrauca 14:47. Pagāja tikai 26 minūtes, bet cik ĻOTI DAUDZ var ekstremālā brīdī paveikt pa 26 minūtēm. Pēc sajūtām laiks vilkās, bet patiesībā viss notika zibenīgi.

Kombo un Freta ir siltumā un atkopjas.

loading...