Rabarberu sula, vītolu mizas. Vecmāmiņu receptes pret siena un nervu drudzi

26-05-2021

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


* Labs līdzeklis pret nervu drudzi ir arbūza sēkliņas, saberztas ar pienu. Saberž 1–24 ēdamkarotes sēkliņu, pakāpeniski pievienojot pienu. Lieto pa 3 ēdamkarotēm ik pēc 2 stundām.

* Ķīnā kopš seniem laikiem pret drudzi dzer sīpolu tēju.

* Jau sirmā senatnē pret hronisku un periodisku drudzi lietoja rabarberu sulu vai sakņu preparātus.

* Nervu drudzi palīdz novērst melisas eļļa: pa 3–6 pilieniem uz cukurgrauda 2–3 reizes dienā.

* Pret drudzi var lietot svaigu pētersīļu lapu sulu – pa 2 tējkarotēm 3–5 reizes dienā.

* Senos laikos kā atvēsinošu un mitrinošu līdzekli pret drudzi lietoja miežūdeni (miežu novārījumu). Pret karstuma drudzi to dzēra tīrā veidā, bet pret aukstiem drebuļiem – kopā ar pētersīļiem un fenheļa augļiem.

* Labs pretdrudža līdzeklis ir salvija.

* Pret drudzi var izmantot vītola mizu: tējkaroti sasmalcinātas mizas aplej ar 300 ml ūdens un vāra uz lēnas uguns, līdz paliek tikai viena glāze šķidruma. Dzer reizi dienā tukšā dūšā, saldinātu ar medu. Lieto, līdz drudzis pārgājis.

* Smaga drudža ārstēšanai iesaka žāvētu šaurlapu eleagna lapu vai augļu novārījumu. Novārījumu gatavo šādi: 30 g augļu aplej ar glāzi karsta ūdens, 30 minūtes vāra ūdens peldē slēgtā emaljētā traukā, izkāš karstu caur 2–3 kārtās salocītu marli, biezumus izspiež un pielej vārītu ūdeni līdz sākotnējam tilpumam. Lieto siltu pa 2 ēdamkarotēm 3–4 reizes dienā pirms ēšanas. Uzglabā ledusskapī ne ilgāk par 2 diennaktīm.

* Pretdrudža iedarbība piemīt lielziedu magnolijai. Izvilkumu spirtā gatavo no sēklām, augļiem un mizas: 2 tējkarotes sasmalcinātas drogas aplej ar 200 ml 70% spirta, 14 dienas nostādina tumšā vietā, tad izkāš. Lieto pa 25–30 pilieniem 3 reizes dienā, atšķaidītus ūdenī.

* Drudža ārstēšanai lieto arī papeļu pumpuru izvilkumu degvīnā: pumpurus attiecībā 1:10 aplej ar degvīnu, 2 nedēļas nostādina, tad izkāš. Lieto pa 20–30 pilieniem 3–4 reizes dienā ēšanas laikā.

* Tautas medicīna pret drudzi iesaka dzert kapmiršu uzlējumu un ēst salātus, kas gatavoti no jaunajām margrietiņu lapiņām, kā arī dzert citronu sulu, atšķaidītu ar ūdeni.

IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS RECEPTES!

Rabarbers blondu matu spožumam; padara gaišākus pelēcīgus matus. Recepte

Upeņu lapas izvada sāļus no organisma. + Citas receptes sāpošām locītavām

loading...