Dzērājšofere Dagdas mēra vietniece turas pie amata

06-08-2019


Pēc tam, kad pagājušā gada rudenī Valsts policija (VP) pieķēra Dagdas novada domes priekšsēdētāja vietnieci Sandru Viškuri un Finanšu nodaļas vadītāju Ēriku Čaplinski braucam pie stūres alkohola reibumā, mediji, tostarp ”Bez Tabu”, ziņoja par to plašākai sabiedrībai, Čaplinskis atkāpās no amata, savukārt Viškure aizvien ir amatā un negrasās no tā atteikties, atkārtoti viesojoties Latgalē, noskaidro raidījums.

Pagājušā gada oktobrī “Bez Tabu” jau stāstīja par Dagdas novada domes divu augstu amatpersonu – priekšsēdētāja vietnieces Sandras Viškures un domes Finanšu nodaļas vadītāja Ērika Čaplinska – stūrēšanu alkohola reibumā pēc pašvaldības telpās nosvinētas kolēģa 50 gadu jubilejas. Pēc tam, kad likumsargi abas amatpersonas pieķēra braucam katra ar savu automašīnu pēc svinībām, Čaplinskis izmantoja iespēju saņemt darbnespējas lapu, tāpēc sekojošajās dienās darba vietā nebija sastopams.

Domes opozīcijas deputāti rosināja atbrīvot no amata priekšsēdētāja vietnieci Viškuri, tomēr balsojumā ārkārtas sēdē vairākums nobalsoja pret Viškures atlaišanu.

Balsojumā nekautrējās piedalīties arī pati Viškure un viņas vīrs Anatols Viškurs, arī Dagdas novada domes deputāts. Tieši Viškuru pāra divas balsis paglāba dzērājšoferi no amata zaudēšanas. Taujāta, vai bija ētiski pašai un vīram piedalīties balsojumā, Viškure rudenī atbildēja: ”Ētika ir ētika, bet tas bija atļauts.”

Šī gada jūlijā ”Bez Tabu” atkārtoti ciemojās Dagdā, kur noskaidroja, ka Ēriks Čaplinskis pērn uzrakstījis atlūgumu, savukārt Viškure aizvien ir domes priekšsēdētāja vietniece.

loading...