Dzelzs un joda deficītam var būt nelāgas sekas. Tāpēc grauz pieneņu lapas!

13-05-2020

Foto - Pixabay

Foto – Pixabay


Neliedziet organismam dzelzi…
Organismam asinsrades procesam vajadzīga dzelzs. Tā nodrošina arī skābekļa piegādi no plaušām uz šūnām.
Dzelzs deficīts novērojams samērā bieži, un tas veidojas spēka izsīkuma, vispārējās pašsajūtas pasliktināšanās rezultātā. Dzelzi organisms zaudē svīstot un ādas šūnu atmiršanas procesā. Organismam nepieciešamais dzelzs daudzums diennaktī ir 15–20 miligramu.

Galvenais cēlonis, kāpēc daudziem cilvēkiem trūkst dzelzs, ir tas, ka šis elements, tāpat kā kalcijs, ne vienmēr tiek labi uzsūkts.

Lielākie dzelzs piegādātāji organismam ir zaļie dārzeņi, kressalāti, aknas, nieres un olas dzeltenums, pieneņu lapas, žāvēti augļi, sinepes, rāceņu jaunās lapas. Dzelzs, ko satur gaļa un putraimu ēdieni, uzsūcas daudz sliktāk.

Lai šo procesu uzlabotu, jālieto C un B12 vitamīns. Ieteicams arī dzert dzelzi un karotīnu saturošās burkānu un ābolu–biešu sulu.

…un jodu
Nepārtraukta nervu spriedze, pastiprināta uzbudinātība, bezmiegs – tās ir pirmās pazīmes, ka organismam nepieciešams jods.

Šis mikroelements iedarbina tos mehānismus, kas gādā par labu noskaņojumu, iekšēju mieru, kā arī veicina barības vielu uzkrājumu veidošanu organismā.

Ja darbdiena bijusi noslogota un saspringta, vakariņās ieteicams ēst zivis un jūras produktus, kas ir bagāti ar jodu. Lietojot uzturā jūraszāles (piemēram, lamināriju), organisms pilnībā tiek nodrošināts ar minerālvielām, to skaitā arī jodu.

loading...

1 Comment

  1. Ania 06.05.2019 at 18:56 - Atbildēt

    Jūs varat maksāt par 40% mazāk par elektroenerģiju, nekādā veidā maldinot vai pārkāpjot likumu! Es iesaku visiem izlasīt šo rakstu – http://bit.ly/electrolv Es to esmu izmantojis kopš decembra, un rēķins patiešām ir kļuvis mazāks!