Dūla: Grūtniece sauļot vēderu drīkst, bet jāsargās sakarst!

17-06-2019

Katrīna Puriņa-Liberte, topošā ārste, jauno māmiņu izglītotāja Māmiņu klubā, praktizējoša dūla un jauno māmiņu vidū sociālajos tīklos vairāk zināmā kā dzīvesstila blogere ar pseidonīmu perlumamma jūsmo par vasaru, ko mēs, ziemeļnieku tauta, esam gaidījuši ilgi un novērtējam katru saulaino dienu, bieži vien tajās atrodoties ārpus telpām, tādējādi uzņemot siltumu un D vitamīnu.

“Kā mediķe uzskatu, ka par sauļošanos un aizsardzību pret saulītes kaitīgo pusi jāizglīto visu gadu, jo aiz mākoņiem tā ir vienmēr, un, lai kā tā mēdz priecēt, diemžēl tieši saules stari ir viens no faktoriem, kas palielina ādas novecošanu un paaugstina iespēju saslimt ar ādas vēzi dažādās vecuma grupās,” stāsta Katrīna un piekodina, ka īpaša uzmanība, sauļošanās sezonu uzsākot, ir jāpievērš maziem bērniem, grūtniecēm un senioriem.

“Ja esi topošā māmiņa, ņem vērā to, ka drīkst baudīt saules starus, taču arī gaidību laikā īpaši jāpievērš uzmanība savas ādas tipam. Ļoti svarīgi būtu atcerēties, ka grūtniecības laikā āda var kļūt jutīgāka, kā arī tai ir nosliece uz pigmentācijas plankumu veidošanos, tādēļ uzturēšanās saulē jāizvērtē īpaši uzmanīgi un obligāti jālieto saules aizsargkrēmi – droši vari lietot tos krēmus, kurus iesaka bērna jutīgajai ādai.”

Speciāliste un uzsver, ka grūtnieces vēderu drīkst sauļot, taču jāatceras par aizsargkrēma lietošanu un jāseko līdzi tam, cik ilgi uzturas saulē.

“Ļoti būtiski saprast, ka ne jau paši saules stari var nodarīt kaitējumu mazulim mātes vēderā, bet tieši tas, ka topošā māmiņa sakarst, un tādējādi palielinās ķermeņa temperatūra, radot nelabvēlīgus apstākļus bērniņam. Tādēļ karstās vasaras dienās un sauļojoties, ļoti svarīgi atcerēties par papildu ūdens uzņemšanu lielākos daudzumos, nekā ierasts ikdienā.”

loading...