Cik svarīgas sievietei ir draudzenes! Kā pazīt patiesu draudzību

14-01-2018

draudzenes3

Daudzreiz esam lasījušas un dzirdējušas: “Ja tu esi laimīga, nedrīkst par to nevienam stāstīt”. Bet, ai, kā gribas! Vai arī: “Tavas problēmas nevienu nesatrauc”. Ir taču jābūt plecam, pret kuru gribas atspiesties, izraudāties un par sasāpējušām tēmām parunāt!

Tā mēs, sievietes, esam iekārtotas, ka mums vienkārši vajag dalīties – ar kūciņu, receptīti, priekiem, pat nepatikšanām… Respektīvi, ar visu uz pasaules. Bet ar ko? Ar draudzeni, protams! Bet kāda viņa ir, šī īstā draudzene. Ko tu gaidi no sieviešu draudzības? Vai tā tiešām pastāv? Vai arī tas ir mīts, kuru steidzami vajag atspēkot? Paskatīsimies!

Cerēsim, ka sieviešu draudzība ir realitāte un pastāv attiecības bez skaudības un konkurences. Uz kā tās turas un, kas var tās sagraut. Kādi mēdz būt sieviešu draudzības veidi? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklēsim kopā.

Ideāla draudzene – kāda tā ir?
Ideālu cilvēku nav, to mēs zinām pavisam noteikti. Aizvietosim šo terminu ar “īsta draudzene”.
– “Velti tu to dari”,
– “Pat nemēģini, neizdosies”,
– “Kamdēļ tev liekas galvassāpes?”
– “Nu un kas, ka alga augstāka, arī atbildība lielāka!”

Kā tu jūties pēc šādām frāzēm? Bet tu gribēji atbalstu un labu padomu. Lūk, arī parunājām. Tagad vienkārši rokas nolaižas. Varbūt tiešām nevajag sākt neko jaunu? Nekrīti panikā. Izdari secinājumu: īsta draudzene tev tic un skeptiski neattiecas pret tavām vērtībām.

Pastāv divi viedokļi: viens viņas, otrs – nepareizais? Viņa ir pārliecināta, ka tu dzīvo ne tā, kā vajag? Viņai vienmēr ir gatavs padoms jebkuram gadījumam? Domājams, viņa vēl tev labu. Tikai pēc sarunas ar viņu tu drīzāk jūties kā muļķīte un neveiksminiece.

Secinājums: īsta draudzene nekad nemācīs tevi dzīvot.

“Labs frizieris! Cik meistarīgi nomaskējis tavas atšautās austiņas!” Nu gan kompliments! Tas ir līdzīgs maigām rupjībām. “Malacis, Ieva. Prot uzkrāsoties tā, ka pumpas tikpat kā nav redzamas!”, un šāds izteikums izskan kompānijā! Kā to dēvēt? Bet no kurienes visi uzzinājuši, ka tu kļūdas pēc esi savas fotogrāfijas nosūtījusi šefam? Ievēro, šādas nevainīgas frāzītes tiek izmestas pastāvīgi. Atzīsties, tās tev rada neērtības sajūtu. Tu esi draudzenei lūgusi to nedarīt, bet viņa it kā to nedzird.

Secinājums: īsta draudzene nekad nekoncentrēs uzmanību uz taviem trūkumiem un kļūdām.

Tu atmet smēķēšanu, bet draudzene velk tevi kopā uz balkona “vienkārši pastāvēt”? Dzer antibiotikas, bet viņa parādās uz sliekšņa ar tava iecienītā vīna pudeli? Pie izdevības noteikti pastāstīs, ka redzējusi tavu bijušo satriecošas brunetes kompānijā? Ko vēl viņa pateiks? – visu kaut ko un tik, cik uziet. Šķiet, ka viņai patīk tev sagādāt nepatīkamas izjūtas.

Secinājums: īsta draudzene nekad neprovocēs un neizdarīs spiedienu uz sāpīgajām vietām.

“Man arī tā bija” vai “Tas nekas. Bet man (manai māsai, paziņai, tantei, kaimiņienei)…” Un tā katru reizi. Tu saki, ka tev, iespējams, nāksies iet slimnīcā, bet atbalsta vārdu viedā dzirdi: “Muļķības, nepārdzīvo. Pāries”. Stāsti par nepatikšanām darbā, bet kā atbildi saņem izvērstu vēstījumu par neveiksmīgu gājienu uz veikalu pēc jaunām biksēm? Tā neko izrunājies ar draudzeni…Vieglāk tev nepavisam nekļuva.

Secinājums: īsta draudzene neteiks, ka tavi pārdzīvojumi (bēdas, bailes) ir muļķības.

“Ai, es nejauši…Bet kāpēc tu man izstāstīji?” Lieliski! Draudzene izpļāpājusi tavu noslēpumu un tu vēl esi vainīga, jo nevajadzēja viņai par to stāstīt. Kā tev tas patīk? Un tas nav vienīgais gadījums. Periodiski viņa tevi iegāž. Ne jau aiz ļaunuma, protams!

Un tā – ar “zvērinātu” draudzeni tikām galā. Tagad mēģināsim noskaidrot, uz kā turas sieviešu draudzība un kādi draudzības veidi pastāv.

Par tiem lasi nākamajā lapā!

Lasīt tālāk: 1 2 3
loading...