“Draiskās večiņas” biedē! Kā novecot skaisti un cieņpilni?

23-01-2023

Karikatūristiski jautrās vecākās sievietes ir biedējošas. Atbaidoša ir muļķība, grimases, klaunādes tērpi un ķermeņa daļu izrādīšana, kuras jau sen vajadzēja rādīt tikai medicīnisko pārbaužu laikā. Tā nav pozitīva novecošanās, uzskata psiholoģe Anna Kirjanova.

Pieņemt vecumu un ar to saistītos pienākumus ar cieņu var būt sarežģīti, viņa atzīst.

Kādu iemeslu dēļ tiek uzskatīts: ja vecāka gadagājuma sievieti ietērpsiet spilgtās, jaunību imitējošās drānās un uzliksiet spilgtu grimu kā klaunam, šī vecā dāma kļūs par pozitīvas novecošanas paraugu. Un vēl mēdzam likt viņai enerģiski kustēties un rādīt grimases, lai uzsvērtu viņas dzīvesprieku un līksmo noskaņojumu.

Biedējoši skatīties uz šīm fotogrāfijām, kas aktīvi tiek publicētas tīmeklī. Paskaties, tās ir jautras vecmāmiņas!

Attēlos redzamas dzīvespriecīgas vecas sievietes uzmundrinošās pozās ar grimasēm krunkainajās sejās. Pirms šādi apģērbties, viņas bija sirmas dāmas. Bet, kad cienījama vecuma kundzes uzvilka ādas jakas, uzstīvēja krāsainas, cieši pieguļošas zeķbikses, attaisīja kakla izgriezumus, uz lūpām uzklāja košu lūpu krāsu un sejai uzplāja muļķīgu smaidu, viņas pārvērtās par trakajām večiņām.

Manam tēvam bija “ilustrēts garīgo slimību atlants”. Šādu bilžu bija daudz. Ļoti pozitīvi un ļoti biedējoši; uzpūtīgas vecas dāmas miedza ar aci, ierīvēja vaigus ar bietēm no slimnīcas boršča, ieņēma dīvainas pozas. Un “pozitīvo veco dāmu” fotogrāfijas atgādina šo atlantu.

Patiesi pozitīva novecošanās – miers, dzīves likumu izpratne. Gudrība, uzkrātā pieredze, iekšējais spēks.

Vecuma pieņemšana un atbildība par to. Un pašcieņa.

Cik daudz patīkamāk ir skatīties uz cienījamu un klusu vecu cilvēku fotogrāfijām, kuri ar gadiem ir vairojuši savu iekšējo spēku. Viņi ir ģērbušies eleganti un diskrēti. Viņi neuzrāda novecojušas ķermeņa daļas.

Viņus kā dārga patina pārklāj un apsedz vecuma cieņa. Un no viņiem, no šiem cilvēkiem, staro spēks un gudrība. Viņi ir piemērs un atskaites punkts.

Karikatūristiski jautrās vecākās sievietes ir biedējošas. Atbaidoša ir muļķība, grimases, klaunādes cienīgi tērpi un tādu ķermeņa daļu izrādīšana, kuras jau sen būtu vajadzējis rādīt tikai medicīniskās apskates laikā. Tā nav pozitīva novecošanās.

Tāpēc pēc piecdesmit gadiem mums jākoncentrējas uz cieņu. Par prāta spēku un gudrību, kas caurstrāvo izskatu.

Tad būs iespējams saglabāt skaistumu un pieņemt vecumu veselīgi. Veselība un skaistums ir savstarpēji saistīti; tās ir divas ķermeņa harmonijas daļas.

Tas ir pozitīvas novecošanas jēdziens. Cieņas un veselības saglabāšana un uzlabošana.

Autore – Anna Kirjanova

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sapnis par princi joprojām dzīvs. Gaidīt viņu vai samierināties ar kaimiņpuisi?

Viena vienīga lieta, kas meitenei jāmācās kopš bērnības

Kāds ir katras horoskopa zīmes garīgais vecums neatkarīgi no gadu skaita

TABULA. Beidzot uzzini, kāds ir tavs ieteicamais svars atkarībā no vecuma!

loading...