Dimanta kāzas: Valmierieši Janīna un Pēteris Blasi svin sešdesmit gadus laulībā

10-12-2019

Foto – www.valmiera.lv

Dimanta kāzas – laulībā pavadīti 60 gadi – tika svinētas valmieriešiem Janīnai un Pēterim Blasiem. 7.decembrī, kad viņi skaisto notikumu atzīmēja ģimenes lokā, pāri īpašajā jubilejā sveica arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa un viņas vietniece Vija Kuģe.

Pāris iepazinās 1959.gada 7.novembrī, kad Pēteris, nesen norīkots ražošanas praksē Rūjienas Starpkolhozu celtniecības organizācijā, izlēma apmeklēt Oktobra svētku balli Oleru skolā. Ballē esot bijušas vairākas skaistas meitenes, bet viņš izraudzījās uzlūgt uz deju tieši Janīnu, tā kopīgi aizdejojuši līdz 60 gadu kāzu jubilejai.

Pāris tikās 10 reizes, bet 11.reizē jau abi kopā devās uz Rūjienas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļu, lai rakstītu laulības reģistrācijas iesniegumu. Kāzas svinēja 1959.gada 5.decembrī. Viņi atceras, ka kāzas bija lustīgas, tās palīdzēja noorganizēt Janīnas toreizējie Rūjienas rūpkombināta kolēģi, kur viņa strādāja par sekretāri un kadru daļas inspektori.

1960.gada sākumā jaunā ģimene pārcēlās uz Valmieru. Janīna turpināja Rūjienā uzsākto darbu, tikai Valmieras rūpkombinātā, bet Pēteris strādāja kādreizējā mēbeļu kombinātā, sākotnēji par darbu vadītāju, vēlāk kļuva par nodaļas vadītāju un realizācijas un transporta daļas priekšnieku.

Abi izaudzinājuši meitu Mārīti, ļoti gaidīja un sagaidīja arī mazbērnus un mazmazbērnus, kuru apciemojumi pāri vienmēr iepriecina.

Cieņa, labsirdība un sapratne vienam pret otru kāzu jubilejā staro no Janīnas un Pētera. Līdz Dimanta kāzām viņus aizvedusi pārliecība, ka laime pati no sevis nerodas, tā jāveido mīlestībā, uzticībā un saticībā.

LASI VAIRĀK. Kāzu gadadienas – kāda ir to nozīme un simboli?

Pāris Zelta kāzas, ko svinēja pirms 10 gadiem, atzīmējuši Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas rīkotajā svinīgajā pasākumā kopā ar citiem pāriem, kuri tolaik arī atzīmēja Zelta kāzu jubileju.

Sveikšanas laikā pārim tika pasniegta Valmieras stāstu un sajūtu grāmata “Baznīcas gailis ir valmierietis”, Valmieras kalendārs 2020.gadam, kā arī piešķirta naudas balva, lai varētu atzīmēt skaisto notikumu vai to izmantotu citam mērķim pēc pašu ieskatiem. Tāpat pārim tika veltīti vairāki muzikālie priekšnesumi akordeona pavadījumā.

Sveicam Dimanta pāri un vēlam laimi!

Valmieras pilsētas pašvaldības 2016.gada 28.aprīļa domes sēdē apstiprināja Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas svinīgo ceremoniju “Gada Zelta pāris” un “Gada Dimanta pāris” nolikumu. Šo svinīgo ceremoniju mērķis ir stiprināt ģimenes un laulības lomu mūsdienu sabiedrībā, kā arī godāt vērtības – ģimeni un laulību.

loading...