Deviņi toksisku cilvēku veidi, kuriem nav vietas tavā dzīvē

22-11-2023

Foto – Pixabay

Vai nav pienācis laiks veikt ģenerāltīrīšanu savā sociālajā lokā, attīrot to no toksiskiem cilvēkiem, kuri grauj tavu pārliecību, nodod tevi un izplata negatīvismu? Jā, mēs nevaram dzīvot pilnīgā izolācijā, jo esam sociāli dzīvnieki.

Lai izdzīvotu džungļos, mums ir nepieciešama empātija, līdzjūtība un pozitīvi stimuli. Zemāk atradīsiet toksisku cilvēku tipus, kurus vajadzētu izslēgt no savas dzīves vai vismaz censties no tiem izvairīties.1. Tie, kas uzsūc jūsu laiku kā sūklis

Tie varētu būt ģimenes locekļi vai draugi, kas izsūc jūsu laiku kā bankas laupītāji! Viņi dzied vienu un to pašu dziesmu un ir pieraduši tikai ņemt, neko nedodot pretī. Tomēr draudzība prasa dot un ņemt.

Kad esat pārliecināts, ka viņi nevēlas palīdzēt vai nespēj piedāvāt jums nepieciešamo atbalstu pretī, iespējams, ir pienācis laiks samazināt saziņu ar viņiem līdz minimumam vai vispār pārtraukt attiecības. Ja ļausiet, viņi izšķērdēs pārāk daudz jūsu laika.

Tomēr nav iespējams atbrīvoties no ģimenes locekļiem. Izmēģiniet dažas taktikas, piemēram, izslēdziet tālruni noteiktās diennakts stundās vai palūdziet viņiem zvanīt un sūtīt īsziņas tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams. Mums visiem laiku pa laikam ir jābūt vienatnē ar sevi.

“Es domāju, ka ir ļoti labi pavadīt laiku vienatnē. Ir jāiemācās būt vienam un nebūt atkarīgam no otra cilvēka.” – Oskars Vailds.

2. Tie, kas jūs pārāk bieži kritizē

Nav nekā slikta godīgās, taisnīgās atsauksmēs. Taču, kad jūs saprotat, ka noteikti cilvēki jūs nepārtraukti kritizē, iespējams, ir pienācis laiks rīkoties. Ja kritika nav konstruktīva, jūs varat dot mājienu, ka jūsu draudzība beigsies, ja viņi turpinās to darīt.

Varat arī pateikt viņiem, ka pastāvīga kritika nepalīdz, bet tikai sagādā jums neapmierinātību.

3. Tie, kas pastāvīgi spēlē upuri

Tie ir vainošanas meistari. Viņi nekad neuzņemas atbildību par saviem trūkumiem vai kļūdām. Viņi ir upuri, un tā noteikti nav viņu vaina! Par visu ir vainīgi vienaudži vai audzināšana, kas viņiem nekad nav devusi iespēju.

No šādiem cilvēkiem ir jāizvairās par katru cenu, lai jūs neiekļūtu viņu vainošanas spēlē.

4. Tie, kuriem ir negatīvs domāšanas veids

Šādi cilvēki izplata negatīvismu kā lipīgu slimību. Izvairieties no viņiem par katru cenu. Viņi cenšas ievilkt citus negatīvajā lejupslīdes spirālē, kurā paši atrodas. Tie ir cilvēki, kuri vienmēr ir nemierīgi, noraizējušies, pesimistiski, depresīvi un daudz sūdzas.

Jums no viņiem jāatbrīvojas, ja vēlaties dzīvot ilgāk, jo pozitīvs skatījums uz pasauli pievieno gadiem ilgu mūžu. Saskaņā ar Jeila Universitātes zinātnieku veikto pētījumu pozitīva attieksme pret dzīvi var to pagarināt pat par septiņiem gadiem.

5. Tie, kas zaudē paškontroli un izsūc tavu enerģiju

Tie ir cilvēki, kas izsūc tavu enerģiju. Kāpēc tev vajadzētu samierināties ar viņu muļķīgajiem, dažkārt bērnišķīgajiem impulsiem? Mums visiem ir grūti brīži, taču mums ir jāmācās sevi kontrolēt. Ir labi ļaut cilvēkiem izlaist tvaiku, bet kāpēc jums būtu jāsamierinās ar to, ka cilvēki uz jums uzbrūk?

Neizturīgi cilvēki ir psiholoģiski vāji attīstīti, viņu emocionālais intelekts svārstās ap nulli, tāpēc jūs nevēlaties viņus savā vidē.

6. Tie, kuri neizrāda empātiju vai līdzjūtību

Jūs nevēlaties šādus cilvēkus tā vienkāršā iemesla dēļ, ka viņi nespēj izrādīt empātiju vai sapratni, kad jums tas ir visvairāk nepieciešams. Viņiem ir personības problēmas, un viņiem piemīt narcistiskas tendences.

Viņi nespēj iejusties otra cilvēka vietā. Un tas ir sociālās mijiedarbības un veselīgas, ētiskas uzvedības atslēga. Tāpēc jums ir nepieciešams izslēgt viņus no sava sociālā loka.

“Mīlestība un līdzjūtība ir nepieciešamība, nevis greznība. Bez tām cilvēce neizdzīvos.” – Dalailama.

7. Tie, kuriem trūkst godīguma un kuri jums melo

Pieņemsim, ka esat ar kādu cilvēku dalījies ar kaut ko intīmu, un pēc kāda laika uzzināsiet, ka viņš par to ir pastāstījis visiem, kam vien iespējams. Jūs sadusmojaties un nolemjat izbeigt draudzību.

Tomēr negodīgi cilvēki var sāpināt arī daudzos citos veidos, piemēram, melojot par saviem parādiem vai problēmām darbā. Viņi var būt arī nenopietni un melot jums par to, ko viņi domā par jūsu uzvedību, kad jūs lūdzat viņiem godīgu atgriezenisko saiti.

Šādi cilvēki var tikai sabojāt draudzību, jo uzticēšanās, sirsnība un godīgums ir vērtīgākās īpašības jebkurās attiecībās. Ja viņi tā rīkojas, viņi nav jūsu draudzības cienīgi.8. Tie, kuri ar jums manipulē un izmanto jūs

Ir cilvēki, kuri uztur attiecības tikai izdevīguma dēļ, piemēram, lai ar jūsu palīdzību iepazītos ar kādu ietekmīgu personu. Viņi izmanto tenkas kā ieroci, un viņiem vienmēr ir kāds slēpts nodoms.

Manipulatori zina, kā iegūt sev vajadzīgo informāciju vai atklāt jūsu vājās puses, ko pēc tam var izmantot pret jums. Viņi izmantos jūsu dāsnumu un sirdsapziņu, reti ko dodot pretī. No šādiem cilvēkiem ir jāizvairās, jo viņi jūs izmanto.9. Tie, kas apzināti rada sāpes

Šiem cilvēkiem ir vairākas taktikas un piezīmes, kas var būt ļoti sāpīgas. Tie varētu būt tavi vecāki, kuriem nepatīk, kā tu audzini savus bērnus, lai gan tava audzināšana nebūt nav bijusi ideāla.

Dažkārt cilvēki izsaka dzēlīgas piezīmes, kas liek jums apšaubīt savu godīgumu, centību vai spējas.

Jums nav jāsamierinās ar aizvainojošu taktiku. Draugi un ģimenes locekļi, kas tās izmanto, grauj attiecības, nevis izrāda sirsnību, mīlestību un atbalstu. Tāpēc jums no viņiem ir jāatbrīvojas.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Viltus mīlestība, uzmanība, rūpes. Kā sarakste atklāj toksisku cilvēku

Kā apzināties karmisku parādu un “samaksāt” par savu pagātni

Dārgumi, kas nepieciešami četrdesmitgadīgai sievietei

Pieci galvenie spēka zagļi: kā kļūt enerģiskākam un sākt dzīvot laimīgu dzīvi

loading...