Desmit dziednieces Vangas receptes. Pret asinsspiedienu, klepu, tievēšanai!

14-01-2018

kräuter

Zinātniskie sasniegumi medicīnas jomā palīdz mums dzīvot un arī izdzīvot. Bet slavenā bulgāru dziedniece un gaišreģe Vanga, kurai veltīti vairāki televīzijas raidījumi, teikusi, ka nedrīkst saraut smalkās saites, kas saista cilvēku ar dabu.

Daudzus simtus gadu cilvēki pētījuši augu un minerālu ārstnieciskās īpašības un nodevuši tās no paaudzes paaudzei kā receptes pret daudzām slimībām. Uzlējumi, novārījumi, eļļas un ziedes ar augu sastāvdaļām palīdz atbrīvoties no dažādām kaitēm.

Slavenā bulgāriete Vanga spēja ne tikai pareģot nākotni, bet arī izārstēt no daudzām slimībām.

Būtiski, ka Vanga nepavisam nenoliedz tradicionālās medicīnas metodes. Ne reizi vien ieteica vērsties pie ārstiem tai vai citā nozarē. Tai pašā laikā gaišreģe bieži uzsvēra, ka “pārmērīga zāļu lietošana kaitē veselībai – zāles aizver durvis, pa kurām kopā ar augiem mūsos ienāk dabas spēki, kas atjauno zaudēto līdzsvaru slimnieka organismā.” Visiem, kas vērsās pie viņas pēc palīdzības, viņa atradu savu, īpašu ārstēšanas metodi, jo “katrs cilvēks ir neatkārtojams, un traucējumi organisma darbībā katram ir atšķirīgi.”

Piedāvājam TOP 10 dabas receptes, kuras nodiktējusi Vanga!

vermeles
Pret alerģiju
1 ēdamkaroti kaltētu vērmeļu vāra 0,5 l ūdens, kamēr novārījusies puse šķidruma. Lieto pa tējkarotei 2-3 reizes dienā pēc ēšanas.

Pret artrīta sāpēm

Pret locītavu sāpēm Vanga ieteica lietot apliekamos. Ņem aptuveni 100 g notīrītu ķirbja un rīcinauga sēklu, saspaida piestā kopā ar 30 g silta sviesta. Maisījumam pievieno 30 g medus, lai ziede kļūtu staipīga, un liek uz locītavām kā apliekamo. Var pievienot arī 30 g etiķa.

Pret bezmiegu
Bezmiegs ir pirmām kārtām neiroloģisks traucējums. Tāpēc vērts noskaidrot tā iemeslus. Lai varētu ātrāk aizmigt, Vanga ieteica gulēt uz spilvena, kas pildīts ar meža sienu vai kaltētiem apiņiem un apiņu lapām un citiem augiem: papardes lapām, laura lapām, priedes skujām, piparmētrām, ģerāniju un rožu ziedlapiņām.

linseklas
Pret bronhītu

Pret klepu Vanga ieteica nedēļu dzert linsēklu novārījumu un izvairīties no auksta ūdens dzeršanas.

Vēl viena recepte pret bronhītu: 0,5 l piena novāra 2-3 lapiņas parastās māllēpes, pievieno naža galu siltu cūkas tauku. Dzer vakarā pa karotītei.

Pret matu izkrišanu
Pret matu izkrišanu Vanga ieteica ēst treknu pārtiku, pupu miltus, meloņu sēklas, mālus, ceļmallapu novārījumu. Neieteica visu skābo, sālīto, aso, kā arī noturētus vīnus. Tāpat dziedniece ieteica divas reizes nedēļā mazgāt galvu ar vītola vai diždadža sakņu novārījumu. Lai pagatavotu novārījumu, 15 g sakņu aplej ar 1 glāzi verdoša ūdens un uz mazas uguns vāra 15 minūtes. Nostādina 30 minūtes un nokāš.

Pret augstu asinsspiedienu
Pagatavo uzlējumu: 1 karoti kaltētu balto āmuļu pārlej ar glāzi auksta ūdens un atstāj uz nakti. Lieto no rīta tukšā dūšā. Vēl Vanga ieteica novārījumu: 1 ēdamkaroti kaltētu dzeloņplūmes augļu vārīt 500 ml ūdenī, kamēr uzvārās. Atdzesē un dzer tikai no rīta pirms ēšanas tukšā dūšā.

Pret sāļu nogulsnēšanos
Vanga rekomendēja izslēgt no ēdienkartes vārītus ēdienus, kas veicina sāļu nogulsnēšanos. Ja nevari pāriet uz svaigēšanu, lieto lauru lapu uzlējumu: 5 g sasmalcinātu lauru lapu pārlej ar verdošu ūdeni (300 ml), vārda 5 minūtes uz mazas uguns.
Pēc tam ūdeni kopā ar lapām ielej termosā un nostādina 4 stundas. Nokāš un dzer maziem malciņiem, sadalot visu tilpumu uz 12 stundām (ne uzreiz – ļaut atdzist). Šo procedūru atkārto trīs dienas.

dadzis

Pret kāju tūsku
Paciņu akmens sāls izšķīdina spainī auksta ūdens, ņem kabatas lakatiņu, samērcē šajā ūdenī un liek uz krustiem. Tiklīdz lakatiņš sasilis, atkal samērcē ūdeni.

Vielmaiņas veicināšanai (tievēšanai)
Pagatavo “kafiju” no grauzdētas ozola mizas un dzer trīs reizes dienā pa vienai kafijas tasei pirms ēšanas.

Pret ekzēmu
Diždadža novārījums: 1 ēdamkarote sasmalcinātu diždadža sakņu pārlej ar 22 glāzēm verdoša ūdens, vāra pusstundu, atdzesē, nokāš. Dzer pa pusglāzei 3-4 reizes dienā.

Redakcija brīdina: pirms ķerties pie pašārstēšanās ar augu receptēm, konsultējies ar ārstu!

loading...

3 Comments

 1. :) 14.11.2016 at 15:54 - Atbildēt

  kaut kur iepriekš lasīju ,ka asinsspiedienam bija kukurūzas milti …

 2. Zane 11.12.2016 at 08:52 - Atbildēt

  Vislabākais veids stresa samazināšanai ir iegūt drošības sajūtu. Jo kas tad ir stress? Vai tad ne satraukums? Satraukums par esošo situāciju, satraukums par nākotni – vai izdosies ieplānotais, vai sev un tuvajiem neatgadīsies kas slikts. Vai varēšu sevi un tuviniekus pasargāt, ja parādīsies briesmas.
  Brīvu finansu līdzekļu pieejamība ļoti daudzus no stresa izraisītājiem novērš jau saknē. Bankas to sauc par drošības spilvenu. Vai tev tāds ir? Vai tas ir pietiekoši liels? Cilvēkam vienmēr par maz, bet tā godīgi, nemelojot sev – vai ir pietiekošs?
  Nāc un piedalies lielākajās ASV un Rietumeiropas loterijās, kur notiek godīgas izlozes. Nāc caur šo manu saiti un saņem vienu biļeti bez maksas.
  Starp citu – šobrīd ir spēkā īpašais Ziemassvētku piedāvājums biļešu pirkumam (par iegādes kārtību jautājiet brokera klientu apkalpotājam) – vairāki varianti uz 52 izlozēm pēc kārtas trīspadsmit nedēļu garumā. Biļešu pakete, ar kuru “garām aizšaut” nav iespējams. Līdzīgi kā – neapmācīts cilvēks mazticami trāpīs mērķī ar snaipera šauteni, kurai ir tikai viena lode, viens šāviens. Bet izšaujot vienu šāvienu mērķa virzienā ar lielgabalu, vismaz viena no šķembām trāpīs pietiekoši tuvu “ābolītim”. Vai arī – mēs taču arī mušas nesitam ar zīmuļa resnuma koka zariņu vai pātagu, bet ņemam pletni.
  Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt Mersedesā kā trolejbusā.
  Paņem savu Ziemassvētku veiksmi jau šodien! http://bit.ly/2en6QyG

 3. tel. + 371 27076525 31.10.2017 at 10:17 - Atbildēt

  http://dziedinu.lv/

  Ja nepalīdz, zvaniet: + 371 27076525