Kabači, tomāti, kartupeļi noder arī sejas kopšanai

05-08-2017

darzeni


Izvēloties tos vai citus produktus kosmētiskām vajadzībām, nedrīkst aizmirst, ka taukainai ādai pirmām kārtām nepieciešamas attīrošas maskas, bet sausai un normālai ādai – maskas ar mitrinošu efektu. Dārzeņu maskas uz jebkuru ādu galvenokārt iedarbojas tonizējoši un mitrinoši, taču virknei piemīt arī dziednieciska iedarbība.

Gurķu maska
Gurķu masku liek, ja ādu steidzami nepieciešams mitrināt un balināt. Gurķi sarīvē uz rīves, masu sajauc ar olas baltumu un uzziež sejai. Ja nepatīk krāmēties ar rīvi, sejai var uzlikt plānas gurķu šķēlītes. Šī maska ir ļoti veselīga sausai, vīstošai ādai.

Kabaču maska
Kabaču maska ir ļoti barojoša. Kabačus sagriež plānās sloksnītēs un uz 20 minūtēm uzliek sejai. Pēc tam nomazgā ar vēsu ūdeni vai pienu.

Tomātu maska
Gatavo masku šādi: notīrītam un saspaidītam tomātam pievieno 2 tējkarotes mandeļu vai kviešu klijas, rūpīgi samaisa un uz 20-30 minūtēm uzziež sejai un kaklam. Pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni. Maska palīdz sašaurināt lielas poras.

Kartupeļu maska
Kartupeļu maska noņem sejai nogurumu un izlīdzina krunciņas. Kartupeļu biezenim pievieno tējkaroti karsta piena un karstu uz 10 minūtēm uzklāj sejai. Pēc tam nomazgā vispirms ar karstu, tad vēsu ūdeni.

Lasīt tālāk: 1 2
loading...